Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain

Õppetase: BA
Õppekeel:
Eesti
Ainepunktide arv:
180 EAP
Õppe kestvus:
3 aastat
Link õppekavale Tahvlis:
Moe-, tekstiil- ja aksessuaaridisain
Õppekava kood: 206277
Teaduskond:
Disainiteaduskond
Õppemaks:
tasuta
Erialad: *
moedisain, tekstiilidisain, aksessuaaridisain

Sisseastumise kohta loe siit: moedisain, tekstiilidisain, aksessuaaridisain

Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain on kolme eriala ühendav liitõppekava. Õpe algab erialadel ühiselt, kuid jätkub esimese semestri järel juba erialase spetsialiseerumisega. Kogu õppe vältel on võimalik osaleda kõrvalerialade projektides. Iga erialaga saab lähemalt tutvuda erialade lehtedel.

Õppekava kannab tugevalt jätkusuutlikkuse suunda, mis pakub teadmisi ja võimalusi selle teemaga aktiivseks tegelemiseks. Lisaks materjaliuuringutele vaadatakse otsa ka võimalikele teisendustele tootmistsüklites või lahendatakse probleeme läbi sotsiaalse disaini ja kultuurilise jätkusuutlikkuse prisma. Õpingute käigus on tudengil võimalus tutvuda kõigi kolme suuna – moe-, tekstiili- ja aksessuaarivaldkonna – tehniliste baasteadmistega, kujundamaks nende põhjal just endale sobiv profiil. Multidisiplinaarne taustsüsteem annab eelise tulevikus erialasel skeenel toimetamiseks ning toetab meeskonnas töötamise oskusi.

Oluline on mõista, et õppija teadmised on suurel määral tema enda kujundada. Selle eest seisab hea ühiste baasainete blokk. Erialade vaheline liikumine on toetatud ning lähtub tudengi individuaalsetest tugevustest ning võimalikust potentsiaalist.Tänu väikestele õpperühmadele on võimalik saada palju personaalset tagasisidet ning olla pidevalt aktiivses ja arendavas diskussioonis õppejõudude ning kaastudengitega.

Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini õppekava aitab kaasaegselt tõlgendada kolme valdkonna traditsioonilisi tehnikaid ning tööriistu, kutsudes samal ajal mõtestama moe- ja tekstiilisfääri kestlikku tulevikku.

Õppekavast

Liitõppekava eesmärgiks on kaasa aidata aktiivsete ja vastutustundlike loovisikute kujunemisele, kes on motiveeritud arendama oma professionaalseid disainipraktikaid ning seeläbi toetama positiivseid muutusi ühiskonnas. Kriitilise mõtlemise ja empaatiavõime toetamine õpingute jooksul loob sobiva fooni erinevatel teemadel kaasa mõtlemiseks ja tegutsemiseks. Õppekava paneb rõhku lisaks keskkonda puudutavate probleemide lahendamisele ka sotsiaalse ja kultuurilise kestlikkuse teemadele. Viimased hõlmavad nii traditsiooniliste tehnikate innoveerimist EKA stuudiote mitmekesiste tehniliste seadmete abil kui mõtestatud kaasavaid aktsioone väljaspool õppehoonet. Lisaks koostööle ettevõtetega on mitmeid ettevõtmisi seotud ka mittetulundusühingute ja erinevate väiksemate kogukondadega, toetades ühiskonda laiemalt. Keskkonna seisukohalt vaadatakse innukalt otsa materjalide kasutusringile ning uuritakse, milliseid materjale ja meetodeid üldse tulevikku vaatavas disainis rakendada.

Uudised ja sündmused

Ghana grupipilt_foto Joosep Ehasalu

Ghana Päevikud

Eesti Kunstiakadeemia moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini I kursuse tudengid on Piret Pupparti, Kelian Luisu ja Kwaku Kissiedu juhendamisel läbimas Ghanas, Kumasi juhtivas ülikoolis KNUST kahenädalast värvile ja valgusele pühendatud töötuba, mida finantseeritakse Erasmus rahastusest.  Esimese nädala muljeid jagab aksessuaari eriala tudeng Jürgen Sinnep oma päevikust: 1. 7h lendu on just ...
EKA FB3

Konsultatsioonid sisseastujatele

Juunikuus toimuvad konsultatsioonid sisseastujatele: ARHITEKTUURITEADUSKOND Arhitektuur ja linnaplaneerimine BA+MA 27.06.2023 kell 10:00–11.00 - Sisseastumiseksamite infotund. EKA 4. korruse aatriumis. Registreeru siin. 27.06–29.06.2023 – Proovieksamid ja konsultatsioonid. Registreeru siin. T 27.06 11:00-16:00 Ruumikompositsiooni ülesanne K 28.06. kell 10:00-16:00 Linnaehituse ülesanne N ...
Antwerpeni show50

EKA vilistlaste ja tudengite looming Cumulus Associationi konverentsi moeshowl Antwerpenis

City of Fashionil Antwerpenis esitlesid rahvusvaheliste moe ja disaini koolide tudengid oma loomingut Antwerpeni ülikooli korraldatud Cumulus Associationi konverentsi lõpuõhtul. EKA ehte ja sepise eriala üliõpilastööde fondist olid Cumuluse konverentsil Bruno Lillemetsa käevõrud ja Anni Volli kõrvarõngad ning kaelaehe. Showl sai näha ka Liisa Torsuse bakalaurusetöö "Posavamsasid". Juhatuse ...