Algas kunstiõpetaja lisaeriala omandamise täienduskoolitusprojekt õpetajatele

Eesti Kunstiakadeemias alustas kunstiõpetaja lisaeriala omandamist 20-liikmeline õpetajate grupp. Tegemist on uue 8-kuulise täienduskoolitusega, mis on suunatud nendele õpetajatele, kellel on olemas pedagoogiline kvalifikatsioon, kuid kes soovivad omandada lisaeriala. Seega võimaldab kursus toetada nt juba kunstiõpetajana töötavaid õpetajaid, kellel puudub ettevalmistus või neile, kes soovivad õpetada põhikoolis mitut ainet.

Kunstiõpetajaks õppijate keskmine vanus on on 44 aastat. Koolitusel osalevad õpetajad on üle Eesti: Tallinnast 5, Harjumaalt 6, Pärnumaalt 3, Jõgevamaalt 1, Tartumaalt 3, Ida-Virumaalt ja Valgamaalt 1.

Koolitust korraldab EKA Avatud Akadeemia koostöös EKA kunstihariduse osakonnaga. Kursusel käsitletakse kaasaegse kunstiõppe aluseid, loovuse ja kunstilise tegevuse arengut ning toimub loovpraktika – maalimine, joonistamine ja interdistsiplinaarne kunst ning kunstiõppe praktika. Õppejõududeks on Edna Vahter (PhD), Helen Arov, Merike Rehepapp, Raivo Roosmaa, Ülle Marks, Vano Allsalu, Olivia Verev, Minni Hein, Maarja Kell, Anu Purre ja teised.

Koolitus on osalejale tasuta, koolitust toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.