Nahkaksessuaar

Aksessuaaridisaini stuudio

Eksklusiivsed väiketooted
Aksessuaari- ja köitedisaini erialaõppe keskmes on nahkaksessuaaride disain: õpitakse tundma kottide, kinnaste, jalatsite ning peakatete disaini spetsiifikat. Õpetatakse ka raamatuköidet ehk köitedisaini, mis annab vajalikud oskused nahast eksklusiivsete väiketoodete disainimiseks. Eriala on seotud ka moe- ja tootedisainiga ning disaineri igapäevatöö eeldab mõlema valdkonna tööspetsiifika tundmist. 

Materjalikeskne loometöö
Disainimisel ja kavandite elluviimisel ei piirduta ainult nahaga, vaid töötatakse lähteülesandest tulenevalt paljude erinevate materjalidega. Lisaks praktilistele oskustele annab õpe hea ettevalmistuse erinevates disainivaldkondades töötamiseks. Eriala tudengid huvituvad laiapõhjalisest materjalikesksest loometööst.

Eriala

Eesti Kunstiakadeemia koolitab ainsana Eestis BA ja MA tasemel nahkaksessuaari- ja köitedisaini erialade professionaale. Aksessuaari- ja köitedisaini eriala õppesse on koondunud esmapilgul erinevad valdkonnad, kuid neid ühendab sarnaste materjalide ja tehnikate kasutamine. Aksessuaariprojektides tegeletakse kottide ja jalatsite, aga ka sõrmkinnaste ning peakatete disainimise ja valmistamisega. Köite suunal tegeletakse nii traditsioonilise köitekunsti kui ka kaasaegse disaini ja tiražeeritava köite probleemidega. Õppetöö raames osaletakse konkurssidel, tehakse koostööd ettevõtetega ning  arendatakse nii individuaalse kui ka meeskonnatöö oskusi.

 

Osakonnal on koostöösuhted välisülikoolidega ja laienev üliõpilasvahetus. Aksessuaari- ja köitedisaini osakonna eesmärgiks on erialase traditsioonilise oskusteabe säilitamise kõrval otsida uuenduslikke lahendusi ehk luua uut traditsiooni. Teadmiste omandamisel peame esmatähtsaks õppetöö protsessi ning pakume paindlikku ja vajaduspõhist õppekava, mis arendab ja arvestab üliõpilase loovuse, isikupära ning individuaalsete eelistuste ja soovidega.

Õppekava

Eesti Kunstiakadeemias on nahkaksessuaari- ja köitedisaini erialal võimalik õppida nii bakalaureuse- kui magistritasemel.

 

Bakalaureusetaseme õppekavas alustatakse disainiprotsessi tundmaõppimise ja erialaste oskuste omandamisega, arendatakse kommunikatsioonioskusi paberil ja verbaalselt ning õpitakse töötama ideega kuni toimiva prototüübi väljatöötamise või unikaalobjekti valmistamiseni. Sõltuvalt probleemipüstitusest toimub töö individuaalselt või grupis. Aksessuaariprojektides on fookuses koti, jalatsi, peakatte ja kinnaste disain, raamatuköiteprojektid keskenduvad tarbe- või unikaalköitedisaini probleemidele. Oluline osa on ka valitavatel ja lähedaste erialadega ühiselt läbiviidavatel projektidel, teoreetilistel kursustel ja praktikal. Oluliseks peetakse tudengite individuaalset arengut, mida soodustab töö väikeste õppegruppidega ja personaalne tagasiside kogu protsessi vältel. Bakalaureuseõpe lõppeb portfoolio kaitsmisega.

 

Kaheaastane magistriõppekava sisaldab üldteooria- ja erialaaineid, valikprojekte ja vabaaineid, erialast praktikat ning individuaalselt juhendatavat magistritööd. Õppekavas on oluline roll koostööl ettevõtete ja akadeemia teiste osakondadega. Erialaprojekte kaasajastatakse regulaarselt ning nende eesmärgiks on toetada tudengite erialast arengut, teadmisi ning oskusi. Magistritasemel tegeleb tudeng süvendatult valitud teemaga, viimast toetab erialane suunaõpe ning teaduskonna valikprojektid.

 

Projektipõhine õpe mõlemal kõrgharidusastmel võimaldab vajaduspõhiseid teemamuudatusi õppekavas ning annab üliõpilasele rohkem vabadust otsustada õppe sisu üle.

Kellena saab töötada?

Eesti Kunstiakadeemia nahkaksessuaari- ja köitedisaini eriala lõpetajatel on võimalik töötada disainerina ettevõtetes või alustada iseseisva väiketootjana oma erialal või siis leida rakendust mõnes muus disainivaldkonnas.

dav
dav
dav
dav
sdr
dav
dav
dav
dav
dav
Fooliumtrüki workshop Overprint

Uudised ja sündmused

IMG_6227

Dina Aller võitis tudengitöö preemia rahvusvahelisel köitekunstinäitusel Scripta manent VI

Reedel, 11. septembril toimus ARSi Kunstilinnakus rahvusvahelise köitenäituse Scripta manent VI avamine. Seekord on 129 kunstnikku 15 riigist köitnud Valdur Mikita tekstikogumikku „Forestonia. Estwald. Mine metsa!“, mis kajastab eestlaste mõttelaadi ja eestluse eripära. Žürii koosseisus Ilizane Grinberga, Valdur Mikita, Lennart Mänd, Karin Paulus, Anne Pikkov ja Tarja Rajakangas valisid välja ...
artun bänner 1440x600px 72ppi

ERKI Moeshow tuleb jälle!

Legendaarne ERKI Moeshow 2020 toimub sel aastal Põhjala tehases, Marati 5, laupäeval, 29.08.  Esmakordselt Eestis toob ERKI Moeshow publikuni uudse moelavastuse showcase´ide vormis. Pealtvaatajatel on võimalik osa saada viieteistkümne andeka noore disaineri kollektsioonide esitlustest, millest igaüks toimub personaalsel "laval", iseseisva muusika, keskkonna ja modellide liikumisega. Juba ...
Benjamin Moua - 1

New Balance’i disaineri Benjamin Moua avatud loeng “Thoughtful Design”

Reedel, 31. jaanuaril on kõik huvilised oodatud EKA aulasse, kus toimub Benjamin Moua avatud loeng "Thoughtful design". New Balance'i disainer õpetab võtma edu saavutamiseks vajalikke samme ja on väärtuslik võimalus saada uusi teadmisi ja värskeid vaatenurki disainimaalilmas globaalse moe- ja aksessuaaritööstuse professionaali eestvedamisel.  Benjamin Moua on New Yorgis elav disainer, kes ...
kollaz_katrin_sigrid_kairi-02

EKA disainitudengid pürgivad rahvusvahelistele turgudele

13. detsembril saavad Eesti Kunstiakadeemia (EKA) moe-, tekstiili-, aksessuaari ja ehtedisaini magistrandid haruldase võimaluse esitleda oma värskelt viimistletud brände ja kontseptsioone mõjukatele Skandinaavia ettevõtjatele ja investoritele. Eesmärgiga kasvatada oma äri ja laieneda uutele turgudele, on see esmakordne sündmus EKA uue kursuse tulemus, mida veab rahvusvaheliselt tuntud ...
Mudistid preis

Eve Kaaretile anti Eesti Nahakunstnike Liidu aastapreemia Frölich Preis

Teisipäeval, 3. detsembril anti Nahakunstnike Liidu aastalõpukoosolekul Rahvusraamatukogus pidulikult üle selle aasta auhinnad Frölich Preis. Auhinnažüriisse kuulusid Eesti Nahakunstnike Liidu liikmed Pille Kivihall, Jane Rannamets ja Sirje Kriisa, Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard ja kultuuriajakirjanik Tiina Kolk. Rahalise preemia laureaatideks olid aksessuaari- ja köitedisaini ...
A4_kaaret_plakat

Eve Kaareti köitekunst Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus

TÄHIS kui märk ja teeviit TÄHISTAB kahekümneaastast perioodi kahe isiknäituse vahel. Loometee alguses huviorbiidis olnud ise pargitud taimparknahast objektid on asendunud süvenemisega köitekunsti. Näitusele valitud köited on TÄHED kunstniku loomingus, TÄHISED, mis on saanud suuremat TÄHELEPANU kas väljaspool loomeprotsessi või selle sees. Isiknäitus "TÄHIS" on valik 20 aasta jooksul ...

Tudengite tööd

Marika Jylhä MA töö Kuula+ Jylhä 2014
DSC_0408
56306580_467420963797975_3630533329868029952_n
Vivienne Westwood, Piibe Tomp, 2014
album, Kelian Luisk, 2.krs, 2012
Kott-mask Libahunt. Kelian Luisk 2012
10271287_10152394036557383_8435721967904493866_o
Album-külalisraamat, Kreete Pillenberg, 2014

Lisainfo

ASUKOHT JA KONTAKT

Põhja puiestee 7, Tallinn 10412, ruum B511 ja B510

nahk@artun.ee

+372 6 267 317

Facebook
Instagram