Sisseastumine BA ja MA

Sisearhitektuuri BAKALAUREUSE õppekava läbimine kestab kolm aastat, õpe on päevane ning toimub eesti keeles. Õppekava täiskoormusega läbimine on tasuta. Bakalaureuse programmi ootame õppima ruumi ja inimese suhetest huvitatud üliõpilasi. Kaasaegne inimene viibib juba täna suurema osa päevast siseruumides; tulevikus see trend pigem kasvab. Seetõttu on ruumi funktsionaalne ja emotsionaalne kvaliteet ülimalt oluline. Treenime tudengites lisaks praktilistele tehnilistele oskustele – tarkvara tundmine ja projektide koostamine – ka üldistus- ja analüüsivõimet, mõõdutunnet ja oskust olla kontaktis iseendaga ning samas teha meeskonnatööd.

Õpingute käigus ei piirdu me vaid välisseinaga piiratud siseruumi uurimisega. Kvaliteetset ruumi otsime nii loodusest kui erinevatest ruumitüüpidest, tegeledes nii eramajade, etendusteks loodavate ruumide, rituaalsete ruumide kui väga erinevate töökeskkondadega köögist kuni kontorini. Sünnivad projektid, mis pakuvad ruumilahendusi väga erinevatele ühiskonnagruppidele ja püüavad siduda kogukondi.

 

 

Bakalaureuseõppesse saab taas avaldusi esitada 2019. aasta juunis. Kui soovid, et saadaksime Sulle sisseastumiskuupäevade ja eelnevate nõustamiste ning avatud uste päevade kohta meeldetuletuse, jäta siia oma meiliaadress.

_________________

Sisearhitektuuri osakonna MAGISTRIPROGRAMMI on õppima oodatud valdavalt ruumiloomega seotud ettevalmistuse saanud tudengeid. Magistriprogramm on stuudiopõhine, esimesel aastal tutvustame läbi nelja stuudio uurimus- ja sekkumispõhiseid meetodeid. Uurime näiteks ruumi ja poliitika seoseid, jääkmaterjalide kasutamist ja tehnoloogiaid, mis virtuaalset ja füüsilist ruumi kokku sulatavad. Sukeldume läbi välitööde kohalikku ruumi spetsiifikasse ja otsime välisekspeditsioonidel uurimisteemadega seotud situatsioone piiri tagant. Valmistame ette spetsialiste, kes oleks võimelised magistriõppes saadud teadmisi rakendama erialases projekteerimispraktikas kui ka osalema ruumispetsialistina erinevates uut tehnoloogiat või uut sotsiaalset hüve loovas arendusmeeskonnas.

Kui soovid, et saadaksime Sulle sisseastumiskuupäevade, eelnevate nõustamiste, jms kohta meeldetuletuse, jäta siia oma meiliaadress.

 

Küsimused:

EKA sisearhitektuuri osakond

interior@artun.ee ja osakonna Facebooki kaudu