Tööstusdisaini suund

Tool sarjast "When the Shovel Hits the Stone", baasmaterjal: paekivi. Autor: Oliver Kanniste. Juhendajad: Nick Ross, Mihkel Mäll. 2019
DSC08950
Lauri Visnapuu, Lounge Chair, 2019. Juhendajad: Aap Piho.
Esimese kursuse tudeng Kaspar Timm tegemas jooniseid Erialaprojekt 2 raames 2019. aasta märtsis.
Aines Graafilise disaini alused 2019. aasta aprillis valminud esimese kursuse tudengi Hanna-Liisa Haukka plakat, mis kujutab Eraialaprojekt 2 aine raames valminud elektriliikurit.
Kolmanda kursuse VR töötuba jaanuaris 2019.
Esimese kursuse tudengi Kaspar Timmi elektriliikuri makett aines Erialaprojekt 2 valminud mai 2019.
Teise kursuse tudeng Mihkel Arold esitamas oma tooli aines Mööblidisain, mai 20129.
Teise kursuse Valgustite aine hindamine jaanuris 2019.
Teise kursuse Valgustite aine hindamine jaanuris 2019.

Esemed meie ümber
Tööstusdisain tegeleb esemetega meie ümber. Tööstusdisainerid kujundavad mööblit, tarbeesemeid, sõidukeid ja pakendeid, aga ka näiteks roboteid ja nutiseadmeid. Tööstusdisaini erialal õpetatakse inimkeskset disaini, kus lahendusi luuakse vastavalt kasutajate vajadustele. Tööstusdisainerid on loovad, hea empaatiavõime ja tehnilise taibuga probleemilahendajad.

Kokkupuude erinevate eluvaldkondadega
Tööstusdisaineri töö on vaheldusrikas ja viib ta kokku erinevate eluvaldkondadega: näiteks spordivahendite loomiseks tuleb süüvida sportlaste maailma, järgmise ülesande täitmiseks võib disaineril aga tarvis olla hoopiski kiirabibrigaadi töövarjuks käia.

 

Tutvu meie tegemistega Instagramis ja Facebookis

Eriala

Tööstusdisaini valdkond on mitmekesine ning hõlmab tööd erinevate materjalide ja tehnoloogiatega. Erinevalt digitootedisainerist teevad tööstusdisainerid palju käelist tööd, ideid maketeeritakse ja ehitatakse prototüüpe. Selleks peab oskama visandada, valdama 3D-projekteerimist ja tundma kaasaegse tehnika võimalusi.

Valdkonna teevad põnevaks mitmed hiljutised tehnoloogilised läbimurded. Näiteks seoses isejuhtivate sõidukite laiema levikuga on tekkinud võimalus kujundada nii uut tüüpi sõidukeid kui ka visiooni tuleviku transpordist. Samuti vajavad iseloomu ja välist vormi kõik värkvõrgu (Internet of Things) seadmed ja robotid. Tööstusdisaineri töö on vaheldusrikas ja viib ta kokku erinevate eluvaldkondadega: näiteks spordivahendite loomiseks tuleb süüvida sportlaste maailma, järgmise ülesande täitmiseks võib disaineril aga tarvis olla hoopiski kiirabibrigaadi töövarjuks käia.

Disainerid, kelle süda kuulub vormi ja värvi esteetikale, saavad keskenduda kaasaegsete tarbeesemete kujundamisele. Eesti esemelist kultuuri viivad edasi mitmed meie lõpetajad, kes on loonud oma brändi või töötavad tootmisettevõtetes, näiteks Raili Keiv omanimelises stuudios, Argo Tamm Softrendis, Lauri Hirvesaar Cleveronis, Ragnar Plinkner Milremis, Markus Marks omaloodud ettevõttes Bold Tuesday jt.

Õppekava

Tööstus- ja digitootedisaini BA õppekaval toimub õpe esimesel aastal mõlemal suunal ühiselt. Pärast esimese aasta lõppu saab tudeng spetsialiseeruda. Kõige olulisem aine õppekavas on erialaprojekt, mille raames õpitakse päris disaineritööle sarnases stuudioformaadis ning igal semestril tehakse üks-kaks niisugust toote või tooteseeria kavandamise  projekti. Paljud erialaprojektid toimuvad koostöös ettevõtetega. Luuakse tooteid erinevatele sihtrühmadele ning õpitakse projekteerima mitmesugustest materjalidest ja tehnoloogiatest lähtudes. Tööstusdisaini tudengid saavad oma ideede teostamiseks kasutada kõiki EKA töökodasid ja tehnoloogiad, alates klaasipuhumisest kuni virtuaalreaalsuses prototüüpimiseni.

Kellena saab töötada?

Tööstusdisaini eriala lõpetajad leiavad tööd mööblidisaineri, tööstusdisaineri, pakendidisainer, visualiseerija (3D), modelleerija (3D), disainer-ettevõtja, keskkonnadisaineri või disainijuhina.

Näituse “Spekter” järelkaja

Septembri keskpaigas toimus Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna mööbli- ja valgusdisaini näitus “Spekter”. DisainiÖÖ raames võisid külastajad nädala jooksul näha Põhjala tehases väljapanekut tudengite viimase kolme aasta jooksul valminud ...

Kriisist on võimalik kasvada – EKA tudengite visiiri edulugu

Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna algatusel kuulutati käesoleva aasta märtsis välja eriolukorrast tingitult kaitsevisiiri häkaton. Lühikese ajaga töötasid tootedisaini tudengid välja mitmeid ideid, mille ...

Lisainfo

VAATA ÕPPEKAVA