Tekstiilidisaini magistrandid esitlevad heimtextilil oma nägemust Hotell Euroopast

14. – 17. jaanuaril osalevad Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna magistrandid oma väljapanekuga Frankfurdis  – suurimal rahvusvahelisel sisustustekstiilide messil Heimtextil.

Viieteistkümne Euroopa kõrgkooli tudengid ja vilistlased esitlevad Campuse noorte talentide alal, hallis nr. 4.2 oma nägemust teemal “Hotell Euroopa”. Millised on lähituleviku hotellitekstiilid? Kuidas põimub disain mugavuse ja funktsionaalsusega?

Tekstiilidisaini osakonna magistrandide väljapanek on inspireeritud Eesti looduse ainukordsusest ja puhtusest. Dotsent Krista Leesi juhendamisel töötati välja ühine värvikaart ja moodboard, mille põhjal tegi iga magistrand oma kanganäidiste kollektsiooni.
“Nii nagu meie loodus, nii on ka meie väljapanek karge ja häirimatu, ent samal ajal üllatuslik ja lõbus.” Kanganäidiste kollektsioonid koosnevad suuremas osas naturaalsetest kiududest – vill, vilt, puuvill ja linane.

Digitrükis kanganäidised valmisid koostöös Overall Eesti AS-iga. Trükkimisel on kasutatud uudset keskkonnasõbralikku HP lateksprindi tehnoloogiat.

Jälgige messitoimetusi blogist: 

tekstiilikad.blogspot.com

Teksti koostas tekstiilidisaini osakond.