Vestlused kunstnikega näituse ”ava(tud) piirid” raames 3. detsembril kell 18.00

Kutsume teid näituse ‘‘ava(tud) piirid’’ raames toimuvale vestlusõhtule sel kolmapäeval, 3. detsembril kell 18.00 EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8. Vestlusõhtul astuvad dialoogi Alina Orav,Henri HüttKristina ÕllekPille-Riin JaikSten Saarits ja Uku Sepsivart ning noored kunstiteadlased Annika Toots ja Triin Metsla.
 
3. detsember 2014, kell 18.00
Viimast korda Kunstihoone sisehoovis Johanna Jõekalda kohaspetsiifiline installatsioon ‘‘Silmapiir’’ 18.00–20.00

 
PS! Näitus on avatud veel pühapäevani!
 
Eesti Kunstiakadeemia galerii avanäitus koondab hetkel õppivate ja äsja lõpetanud üheksa noore kunstniku loomingu,  kes on stuudiumi jooksul õppinud Eestist väljaspool. Näitus esitab küsimusi piiridest kui nurgelistest ja katkendlikest nähtustest, visualiseerides ühtlasi seda, kuidas toored üldistused üksikjuhtumeid uurides ei kehti. 
 
Osalevad kunstnikud tegelevad sotsiaalsete piiridega, piiride konstrueerimise ja tühistamise aspektidega, keha ja ruumi vaheliste piirisuhetega ning piiri paradoksidega. Avades ühtaegu isiklikku suhet piiri(desse) ning rõhutades, et enamikel juhtudel ei ole piirid igikestvad, vaid antud/võetud.
 
Osalevad kunstnikud: Alina Orav, Henri Hütt, Johanna Jõekalda, Kati Saarits, Kristel Saan, Kristina Õllek, Pille-Riin Jaik, Sten Saarits, Uku Sepsivart
 
Näituse koostajad: Eda Tuulberg, Merilin Talumaa, Tiiu Parbus
Graafiline disain: Marga Berra Zubieta, Sandrine Corbin
 
————-
Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov
Näitus on avatud 9.11–07.12.2014
K–P 13.00–19.00
Sissepääs tasuta