2015 Wiiralti nimelised stipendiumid pälvisid EKA tudeng Alissa Nirgi ja värske vilistlane Ingel Vaikla

Esmaspäeval, 28. detsembril toimunud tseremoonial Kumu kunstimuuseumis andis kultuuriminister Indrek Saar üle 2015. aasta Eduard Wiiralti nimelised kunstiüliõpilastele mõeldud stipendiumid Eesti Kunstiakadeemia üliõplasele Alissa Nirgile ja 2015 kevadel EKA fotograafia osakonna lõpetanud Ingel Vaiklale, kes käesolevalt jätkab õpinguid Genti Kuningliku Kunstiakadeemia magistrantuuris. Stipendiumi eesmärk on edendada kunstiüliõpilaste õppe- ja loomingulist tegevust ja toetada nende enesetäiendamist. Stipendiumit makstakse Wiiralti teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest. Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles oma sõnavõtus, et kunstnik Eduard Wiiralti loometee sai omal ajal õige hoo sisse just tänu Kultuurkapitali stipendiumile, mis viis ta 1925. aastal Pariisi. „Mis saaks olla õigem väljund Wiiralti täna nii populaarsete teoste kasutusest laekunud autoritasule, kui uute uste avamine ja võimaluste loomine just alustavatele andekatele kunstnikele nende õpingute ja loometöö toetamiseks,“ toonitas kultuuriminister Indrek Saar.

Lisaks pani Eesti Kunstimuuseum Eduard Wiiralti teoste suurima hoidjana stipendiumi pälvinutele tunnustusena välja muuseumi kuldkaardid, mis tagavad stipendiaatidele eluaegse sissepääsu muuseumi kõikidesse filiaalidesse, ning kingituseks ka värske Wiiralti albumi.

Kultuuriministeerium annab Wiiralti stipendiumit välja alates 2004. aastast, raha selleks koguneb Eduard Wiiralti teoste autoritasudest.

Lisainfo

Maria-Kristiina Soomre,

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik

maria-kristiina.soomre@kul.ee

53044704