Avatud loeng: Jo Van Den Berghe

EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sari jätkub. 
Kevadsemestri esimese loengu peab Jo Van Den Berghe neljapäeval, 5. veebruaril kell 18.00 Kanuti Gildi saalis (Pikk 20). 

Jo Van Den Berghe on Belgia arhitekt, kel loomepõhise uurimistöö doktorikraad RMIT ülikooli (Royal Melbourne Institute of Technology) arhitektuuri- ja disainikoolist Austraalias. Tema väitekiri „Operatsiooniteater, või: ehitusplats kui arhitektuurne projekt” (2012) kõneleb lõike-kontseptsioonist ja rõhutab mõõtkavas makettide kui arhitekti esmase töövahendi tähtsust. Van Den Berghe loomingut läbivad sügavuse, substantsi ja pimeduse teemad.
Ta on õpetanud KU Leuveni LUCA architektuurikoolis (endise nimega Sint-Lucas) eksperimentaalset arhitektuuri- ja ehituspraktikat alates 1995. aastast, esinenud rahvusvahelistel näitustel alates 1993. aastast ja olnud meeliköitev jutuvestja – sellest annavad tunnistust tema artiklid ja loengud – tõenäoliselt sünnist saati (1961).
www.jovandenberghe.be

***
Loengusarja kevadsemestri esinejad:
5.02 Jo Van Den Berghe_KU Leuven / LUCA (BE)
26.02 Silvia Brandi_IaaC (ES)
12.03 John Frazer (UK)
26.03 Siv Helene Stangeland_Helen&Hard (NO)
9.04 Kunlé Adeyemi_NLÉ (Holland/USA)
23.04 Trond Greve Andersen_MIR (NO)
7.05 Patrik Schumacher_ZHA (DE/UK)
21.05 Sam Jacob_Strange Harvest (UK)

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Varasemaid loenguid vaata https://www.artun.ee/avatudloengud.
Loengusarja kevadhooaega toetab Eesti Kultuurkapital.
Loengusarja korraldab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond.