EKA animatsiooni eriala magistrandi Sander Joone film “Velodrool” valiti taaskord festivali parimaks

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni eriala magistrandi Sander Joone animafilm “Velodrool” (2015) sai Melbourne’i Rahvusvahelisel Animatsiooni Festivalil (Melbourne International Animation Festival) “Best of the Festival” (Festivali parim film) tiitli.

“Velodrool” valmis Sander Joone bakalaureusetaseme filmina 2015. aastal ning on juba linastunud lugematul hulgal festivalidel ning pälvis 2015 aastal Fredrikstad Animatsiooni Festivali Grand Prix, seda professionaalsete filmirezhissööride kategoorias. Hiljuti valiti film ka Seoulis, Koreas toimuva SICAF festivali programmi. Filmi vastu on juba huvi tundnud ka rahvusvahelised levitajad. 

Sander Joon lõpetas oma bakalaureuseõpingud Kunstiakadeemias cum laude ning õpib nüüd animatsiooni magistriõppes. Velodrooli valmimist juhendasid Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni eriala õppejõud Olga ja Priit Pärn.

“Kui film hakkab elama oma iseseisvat elu ja valitakse festivalidele, räägib see meie kooli tasemest ja selle inimese andekusest, töövõimest ja tahtest ning selline võit on kindlasti võti tulevikku,” ütles Priit Pärn.

Vaata treilerit
Sander Joone veebileht