HEAD ÕPETAMISE PÄEVA: EKA üliõpilased valisid oma lemmikõppejõud

Üliõpilasesindus korraldas 2015/16 õppeaasta lõpus parima õppejõu valimised. Hääletus toimus kahes kategoorias – parim erialaõppejõud ja parim üldainete õppejõud. Hääletus toimus elektroonselt ja oma hääle andsid 84 tudengit. Tudengitel oli lisaks võimalus edastada õppejõududele oma tänusõnad, mida paljud ka tegid.
Parimateks õppejõududeks valiti:
1. Animatsioon- Priit Pärn
· I came to Estonia from another country to study animation with Priit Pärn. Previously I visited many film festivals and admired Priit’s work. I read in books about his special teaching techniques. When I came to Tallinn, soon I understood that it was the best decision I could ever make. Studying with Priit was a lifetime experience, his professionalism kindness and devotion to the student’s work was mind-blowing. The experience armed me with knowledge for my future career, I am very grateful for that.
· Priit Pärn is an inspiring and highly experienced tutor, who has given us a lot of advice and support for our films. What is great about Priit Pärn is that he spends time with each student individually working on developing their projects, in particular finding interesting ways to tell stories, and how to tell these through an engaging visual style. He inspires us with his own great body of work and encourages us to find our own way of expressing ourselves through our animation work. He is a great asset to the animation department, in fact he was the one who set it up and made it what it is now, over the years.
· I am truly grateful and feel lucky to be taught by Pritt Parn. who is a true genius, and an institution within an institute. I wish him all the best for the future.
2. Arhitektuur – Andres Ojari
· Alati abivalmis ning väga isikliku lähenemisega. Võtab õpilasi kui kolleege. Jõuab kõigega tegeleda.
3. Ehte- ja sepakunst – Jens Clausen
· Aitäh, et sa igakord tagasi tuled.
4. Fotograafia – Reimo Võsa-Tangsoo
· Aitäh Reimo, et kolme aasta jooksul oled öötundideni teinud printidele profiile, ühendanud juhtmeid ja jonnakate printeritega tegelenud! Et õpetasid tegema pastat ja säilitama rahulikku meelt.
5. Graafika – Tarvi Laamann
· Suur tänu õpetamast meile ajaplaneerimist, töökoha korrashoidu, super vingeid tehnikaid ja positiivset ellusuhtumist! Respect!
6. Graafiline disain – Norman Orro
7. Installatsioon ja skulptuur – Jacob Jessen
· Thank you for the enthusiastic and inspiring study environment, attitude and support.
8. Keraamika – Ingrid Allik
· Best teacher ever!
· Endiselt värske ja inspireeriv!
· Parim õppejõud, kes on alati sinu jaoks olemas toetava sõna ning nõuga, aga samas laseb kõigil kujundada enda originaalset käekirja.
9. Klaasikunst – Piret Ellamaa
· Armas Piret! Aitäh Sulle selle põneva aasta eest, kus tegid meile selgeks klaasikunsti alustalad! Sinu õpetusmeetod on super! Oled ühelt poolt nõudlik ja täpne, teiselt poolt oskad hästi elavdada loovust, mis me kõigi sees peidus on. Oled mõnusalt positiivne ja sinu tunnid on kui üks suur SEIKLUS! Aitäh Sulle!
10. Kunstiteadus ja visuaalkultuur – David Vseviov
· Tänan väga huvitavate ja vaimukate üldajaloo loengute eest. Mõnus õhkkõnd ja sekundiksi ei hakanud igav 🙂
11. Maal – Mart Vainre
12. Muinsuskaitse ja konserveerimine – Oliver Orro
13. Nahakunst, aksessuaari ja köitedisain – Eve Kaaret
· Alati valmis aitama, toetama! Super õppejõud ja soe inimene.
· Tänan Eve, et oled alati heas tujus, abivalmis ning sõbralik.
14. Tekstiilidisain – Stella Kalkun
· Aitäh, et oled toonud tekstiiliosakonda uusi tuuli ja hingamisi.
· Aitäh, et olid meie “kaitseingel”, aitäh, et olid südamega asja juures, aitäh, et andsid lootust uskuda parema tulevikku, et usud meisse, et olid alati kõrval. Tuult tiibadesse sulle, kallis õppejõud!!
· Väga põhjalik, teeb suurt ettevalmistust loenguteks; inspireeriv isiksus ja tugev disainer!
Väga hea ja elav juhendamine tundides.
· Soe ja sõbralik, mitte külm ja kauge. Vaimustub ise ja paneb ka teised vaimustuma.
· Aitäh, et oled nii normaalne.
15. Tootedisain – Aleksander Jakovlev
16. Üldained – Eik Hermann
· Tänud,et andsite mõtlemisainet!
· Suur tänu õpetamast meid mõtlema!
· Väga vastutulelik ning abivalmis ka väljaspool üldainet. Saab alati abi küsida ning väga huvitav on tema loengutes käia.
· Ta lihtsalt on parim.
· Kui vaid kõik tarkused saaks nii lustakalt selgeks. Imeline pedagoog, kes reflekteerib end pidevalt ja areneb igal sammul. Palun hoidke teda koolis.
· Tänan meeldiva vaheldusbriisi eest!
· Kõik oli väga hästi, arendav, (kaasa)mõtlemapanev, piisavalt vaba ja piisavalt range(ikka ka).
· Väga meeldis sõbralik suhtumine. Oli kerge enda mõtteid väljendada sellises õhkkonnas. Essee teemade ja seminaride puhul meeldis ka see, et ei pidanud fakte filosoofide kohta tuupima jne vaid sai ise filosofeerida ja teemade üle mõelda. 🙂
· Tõeline filosoof ja innustav õppejõud!
· Iga loeng on hindamatu väärtusega.

Õppejõududest mainiti ära veel mitmeid teisi:
· Aire Brük
· Aivar Habakukk
· Agur Kruusing – Ei väsi kiitmast ja näiteks toomast. Ideaalne kooslus professionaalsusest, huumorimeelest ja puhtast hingest!!
· Anneli Porri – Vahva ja julgustav. Oskas portfoolio koostamise puust ette ja punaseks ja natuke vähem hirmsamaks muuta.
· Brit Pavelson
· Feliks Sarv – Tänan, et jõudsid meiega nii palju tööd teha.
· Heikki Zoova
· Indrek Sirkel – Stiiliharjutused avasid mitmeid silmi.
· Indrek Tärno – Hea ja ülevaatlik. Sisukas.
· Ionel Lehari
· Ivi Laas – Oled alati rõõmsameelne ja suudad oma säraga ka teised särama panna!
· Jaak Kangilaski
· Jaan Toomik – Muhe, rahulik, pädev, konkreetne, aus ja kindlasti usaldusväärne!
· Kadri Kangilaski – Kadri, sa oled tore! Alati tulen rõõmuga maalitundi. Õige EKA-vaibiga õpetaja.
Aitäh, et oled nii positiivne.
· Kadri Kruus
· Karin Nugis – Väga meeldiv, sõbralik ja vastutulelik õppejõud. Huvitav oli kuulata tema loenguid 🙂
· Karin Paulus – Hoopis teistmoodi lähenemine on sellel inimesel, arvestav, loomulik, kaasahaarav ja ka hästi aus – vot selliste sõnadega võiks Karinit iseloomustadagi.
· Kaupo Kikkas – Aitäh kiire tempoga sügavate teadmiste andmise eest! Mõnus loengusari, kus saime head praktilist õpetust! Aitäh Kaupo! Oled äge!
Väga lahe õpetaja. Paljude kogemuste ja teadmistega, mis kindlasti inspireerisid endast parimat andma.
· Katrin Kivimaa
· Kersti Laanmaa – Väga tore ja põhjaliku teadmistepagasiga õpetaja!
· Krista Kodres
· Krista Leesi
· Kärt Ojavee
· Laura Toots – Energiapomm
· Lennart Mänd – Ta lihtsalt on parim.
· Liina Siib – Inimlik, inspireeriv ja südamlik. Asjalik ja väga aktiivne, abivalmis. Tema tunnid olid nii huvitavad, et ma tulin mõnel päeval tund aega varem kooli, et mitte hiljaks jääda.
· Liina Unt
· Liis Nimik
· Liisa-Helena Lumberg – Väga huvitavad, nüanssiderikkad loengud.
· Maarin Ektermann
· Maiu Rõõmus – Hea, kui keegi tunni ajal nalja ka teeb! Kriitika küll kohati kohutas, aga lõpuks sain aru, et hullu pole midagi. Rõõmus tund oli. /Väga hea oma ala tundmine (anatoomia), koos laia silmaringi, positiivse ellusuhtumise ja mahlaka huumorisoonega! Super! 🙂
· Maria Sildjarevich
· Mari-Liis Paaver – Mari-Liis Paaver on üks mulle enim korda läinud õppejõude. Ta luges suurt üldistusvõimet ja perspektiivi nõudvat ainet kergusega, visates õhku küsimusi, mis panid proovile meie vaatenurki. Ta pani väga suurt rõhku õpilase enda arutlemisvõimele. See muutis loengus käimise põnevaks, sest olime osa dialoogist. Ütleksin, et ta õpetas mind rikkamalt mõtlema ning nägema kunsti lugu “omana”, mitte pelgalt pähetuubitavana. Suur tänu!
Huvitavad loengud
· Mary-Ann Talvistu – Hingega asja juures.
· Matti Pärk – Joonistamine on parim
Tänan keskendunud õppe, vaba õppekeskkonna toetamise ja pideva tagasiside ning tõsise panustamise eest õpilaste arengusse. / Väga mõistev ja motiveeriv, meeldiv.
· Merle Tank – Kunstiajaloo õppejõud andis tõuke uurida edasi Eesti keskaegset kunsti ning arhitektuuri ja seeläbi laiendada silmaringi meie juurte kohta.
· Mare Saare- Suurepärane õppejõud, alati abivalmis ja väga põhjalik. Tänud.
· Margarita Teeääre
· Margus Koot – Nautisin väga Margus Koodi lähenemist linnaplaneerimise teemale, mis keskendus õpilase mõtlemisharjumusele ja mitte tuupurlusele. Loengu teemad, eriti seadusliku poolega tegelevad, andnuks hea võimaluse igavateks loenguteks, kuid minu jaoks olid need väga huvitavad. Eriti seetõttu, et õppejõud esitles kogu teemaderingi ühtse süsteemina ning lähenes materjalile arutlevalt.
· Matthias Jost
· Mikk Heinsoo – Peegeldan kõike head, mida oled pakkunud!
· Neeme Kulbok
· Nestor Ljutjuk
· Nithikul Nimkulrat
· Olga Pärn – Ilma tema toeta ei valmi kellegi film.
Olga has studied in a highly professional animation school in France, her experience and knowledge is enormous. She teaches animation history and with each student she works trough each stage of their personal project. We have a very international group of students and Olga can speak 4 languages, so she encourages a very good and friendly atmosphere in the department. She works with each student in focus on their films, helping with developing a visual style and with the technical sides to the final montage (editing) process. She is the kindest person and one of the most inspiring teachers I have ever met.
Olga Pärn works perfectly in the animation department alongside Priit Pärn, together they are the perfect team. Olga is extremely encouraging to our projects, and always has very original ideas and tips to offer us, due to her high level of experience within making animated films. She has given me a lot of advice regarding how to find my visual style, and I remember that her classes on animation history were some of the most inspiring classes I have had during my time studying.
For being first of all a wonderful teacher and respected artist before being someone’s wife.
· Piret Ellamaa – Armas Piret! Aitäh Sulle selle põneva aasta eest, kus tegid meile selgeks klaasikunsti alustalad! Sinu õpetusmeetod on super! Oled ühelt poolt nõudlik ja täpne, teiselt poolt oskad hästi elavdada loovust, mis me kõigi sees peidus on. Oled mõnusalt positiivne ja sinu tunnid on kui üks suur SEIKLUS! Aitäh Sulle!
· Piret Hirv- Piret hoolib. Ta ei luba ega taha, et motivatsioon langeks. Kohalolu on oluline. Armastan tema esmaspäevaseid motivatsiooni tsitaate mida ta e-posti teel edastab. Ta on olemas nii karmis kui heas sõnas ja ka siis kui halada on vaja. Väga inspireeriv koostöö.
· Sten-Olle Moldau- Suur tänu, Sten-Olle, vägeva entusiasmi ja põhjaliku lähenemise eest! Heli on võimas.
· Taavet Jansen
· Tanel Veenre- Aitäh, et oled olnud vastutulelik, kaasamõtlev ja alati olemas.
· Tarrvi Laamann- Suur tänu õpetamast meile ajaplaneerimist, töökoha korrashoidu, super vingeid tehnikaid ja positiivset ellusuhtumist ! Respect !
· Urmas Puhkan- Heatahtlik, energiline ja usub alati hea ja positiivse tulemuse saavutamisse.
· Vano Allsalu
· Ülo Pikkov- A very inspiring person in the Estonian Animation scene. really admire his different approach towards animation trends and discipline and especially experimentation. I wish him all the best for the future.
· Ülle Marks- Tänud põnevate ülesannete, inspiratsiooni ning julgustuse eest katsetada asju teistmoodi tegema ja nägema.
Ülle võib ära ehmatada oma isiksusega aga kui aasta lõpus saad aru kuidas su käsi on lahti läinud ja kuidas tema ideed sinu arenguks töötavad siis saad aru, et tegemist on tõelise õppejõuga kes teeb oma tööd suure panusega. Super! Suured tänud!

Uued lemmikõppejõudude valimised toimuvad 2016/17 õppeaasta kevadsemestril.

Lisateave
Maria Teng
EKA BTE III
+372 55 669 169
skype: Trammiliin_nr2
maria.teng@artun.ee