Juss Piho kunstnikuraamatu esitlus

Head kunstisõbrad!

Neljapäeval, 12. detsembril kell 17.00 – 19.00 esitleb Juss Piho Haus Galeriis oma kunstnikuraamatut „Äraseletatud pildid“.

See pole traditsiooniline pildialbum, siit leiab ka tuumakaid tekste. Kui tavalise pildiraamatu jaoks sünnib pilt kirjutatu põhjal, siis siin on vastupidi – pildist on saanud tekst.
Kunstniku poolt õhku visatud võimalusest haaras kinni kirju pesakond kultuuriinimesi, kelle seas peale kirjanike on ka teistes kunstivaldkondades tegutsejaid. Millist maali lahti rääkida, analüüsida või ka sõnas uus sümbol tekitada, selle on valinud kirjutajad ise. Nii on mitmeid maale, mis on inspireerinud erinevaid autoreid.
Enamasti tekivad vaatajal näitusel käies küsimused ühe või teise pildi kohta, selle sisu, kujundi tähenduse või selle üle, mida kunstnik on tahtnud öelda.
Selles raamatus on nendele küsimustele vastused olemas,“
 ütleb Juss Piho oma raamatu saatesõnas.

Raamatu tekstid on kirjutanud Siim Aimla, Ave Alavainu, Indrek Hirv, Tui Hirv, Kaspar Jancis, Alar Kivilo, Kivisildnik, Gerda Kordemets, Kairi Leivo, Sakarias Leppik, Regina Lukk-Toompere, Jaan Malin, Paavo Matsin, Jaan Pehk, Aino Pervik, Heino Prunsvelt, Piret Raud, Üllar Saaremäe, Peeter Sauter, Jelena Skulskaja, Kerttu Soans, Hendrik Toompere, Leelo Tungal, Vello Vikerkaar, Toomas Vint ja Ervin Õunapuu.

Olete oodatud!

Haus Galerii
6419 471
haus@haus.ee
www.haus.ee