Ettevõtja: uus ettevõtlusvärav vähendab barjääri ülikoolide ja ettevõtjate vahel

Eesti suurimale kõrgkoolide ja ettevõtete koostööfestivalile Tartusse kogunes enam kui 600 ettevõtte, avaliku sektori organisatsiooni ja ülikooli esindaja, et leida ühiseid koostööpunkte ettevõtete konkurentsivõime suurendamiseks. Esimest korda avalikult tutvustatud teaduse ja ettevõtluse koostööväravas ADAPTER nägid ettevõtjad potentsiaali ülikoolide ja ettevõtete vahelise suhtlus- ja koostööbarjääri ületamisel.

Kuue avalik-õigusliku ülikooli korraldatud koostööfestivalil „Õigel ajal õiges kohas!“ osalenud Bestra Engineering AS esindaja Andero Väljaots tõdes, et siiani on ettevõtted tajunud ülikoole pigem kui kättesaamatuid teadusasutusi ehk ettevõtted ei ole piisavalt teadlikud, milliseid koostöövõimalusi ülikoolid pakuvad.

„Tuleviku perspektiivis on ADAPTER ettevõtete jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõime tagamise osas kindlasti vajalik ettevõtmine. Järgmise sammuna on oluline viia platvormi olemasolu ja võimalused ettevõtjate teadvusesse. Selle platvormi eelis ettevõtjale on kindlasti kompaktsus, et seal on ühes keskkonnas koos kuus ülikooli, kelle poole saab pöörduda sisuliselt ühe päringuga. Siiani on takistuseks olnud ehk see, et tihti ei teagi, kelle ja millise ülikooli poole pöörduda, kuid see keskkond teeb ettevõtte ja ülikoolide vahelise barjääri tunduvalt väiksemaks.“

Koostööfestivalil esitlesid Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli, Tallinna ülikooli, Eesti maaülikooli, Eesti kunstiakadeemia ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia teadlased esimest korda liftikõnede vormis oma ideid ja koostöökohti, millega ettevõtte või avaliku sektori organisatsiooni konkurentsivõimet tõsta või arengut toetada.

Eesti Kunstiakadeemiast esinesid liftikõnedega:
1) Sille Pihlak- Eesti puitarhitektuuri innoveerimine;
2) Reet Aus- Jätkusuutliku disiani labor;Keda või mida rahuldab jätkusuutlik areng? Mis juhtub, kui viia kokku disainiõpe, disainiteadus ja koostöö ettevõtetega?
3) Kristjan Mändmaa – Mis nõudluse on tekitanud nutitehnoloogia areng?
4) Martin Pärn- Disain arenduse alguses;
5) Renee Puusepp – Mida annab tehasemajade masskohandamise tehnoloogia Eesti ettevõtetele?
Eduloona räägiti tootedisaini osakonna ja Sensition OÜ ühisprojektist – Teravustamise abiseade filmitööstusele.
Uute ideede alal tutvustas Annika Kaldoja oma lõputööd Kohvimorfoosid – jäätmest ressursiks. 

6. oktoobril 2016 Eesti rahva muuseumis toimunud koostööfestivali korraldasid Tartu ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Tallinna ülikool, Eesti maaülikool, Eesti kunstiakadeemia ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia.

Vaata koostööfestivali salvestust, sh kõiki liftikõnesid UTTVst.

Lisainfo

Aitel Käpp, Tartu ülikooli poolne koostööfestivali korraldaja
737 6531, 5086478
aitel.kapp@ut.ee