Rahvusvaheline fookus vol. 3: London

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsuvad:

Neljapäeval, 12. detsembril kell 17:00 kõneleb Londoni kaasaegse kunsti kuraator ja kriitik Ellen Mara De Wachter Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kontoris kahe keskuse ühisprogrammis “Rahvusvaheline fookus vol.3: London”

Ellen Mara de Wachter on vabakutseline kuraator ja kunstikriitik. De Wachter on töötanud Briti muuseumis, Barbicani kunstigaleriis ja Zabludowiczi kunstikogus kuraatorina. Hetkel töötab De Wachter Contemporary Art Society avaliku kogu arenduse kuraatorina ning vastutab kümne UK muuseumi ostude eest 2014. aasta lõpuni. De Wachter on avaldanud kunstiarvustusi olulistes näitusekataloogides ja ajakirjades nagu Frieze, Artforum, Flash Art ja oma blogis The Pictured Word.

Rahvusvahelise fookuse loengus räägib kuraator oma karjääri arengust Zabludowiczi kollektsioonis, rahvusmuuseumites ja Contemporary Art Societys, Londoni kunstiskeenedes ja linna geograafilise killustatuse toimest kunsti arengule. Tema loomingulised huvid on hetkel teksti mõju kunstitegemisele ning maakasutuse poliitika kaasaegses kunstis. Vaata ka Ellen Mara De Wachteri kodulehekülge http://ellenmaradewachter.com/

Ellen Mara De Wachter külastab Tallinnat KKEK ja EKKAK koostöös toimuvava Külaliskuraatorite programmi raames. Ta külastab Tallinna galeriisid ning kohtub mitmete kunstnikega.

Olete oodatud!

Lisainfot saate:

rebeka@cca.ee

www.cca.ee

www.ecadc.ee