Selgusid 2016 EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi tulemused

Selgusid 2016 EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi tulemused – parimaks tunnistati EKA tootedisaini magistriõppe lõpetanud Ragnar Plinkner

2.05-16.09.2016 toimus juba traditsiooniliseks saanud rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss, mida Eesti Kunstiakadeemia korraldab koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga. Konkursile olid oodatud kõik rakendusliku väljundiga nii loomingulised kui ka teadus- ja arendustööd.

Kokku laekus sel korral 7 väga huvitavat tööd:

1 „Autoohutuse tulevik: põgenemine uppuvast autost” Aigar Tälli
2 „Linnakeskus raviarsti asendajana. Maakonnahaigla teisenemine tervisehoiukeskuseks Põlva näitel” Andres Ristov
3 „Kohvi morfoosid. Jäätmest ressursiks” Annika Kaldoja
4 „Puine puitstruktuur” Ats Buddell
5 „Fookuskauguse seadmed filmioperaatori esimesele assistendile” Mihkel Mäll; Mihkel-Emil Mikk
6 „Mitmeotstarbelise mehitamata päästemasina kontseptsioon” Ragnar Plinkner
7 „Kuidas kaasajastada paneelmaju” Taavi Lõoke

Komisjoni pika arutelu lõpuks selgusid seitsmest konkursile laekunud tööst esikolmiku järjestus. Peapreemia 640 euro võitjaks osutus ühehäälselt EKA tootedisaini magistriõppekava lõpetanud Ragnar Plinkner tööga “Mitmeotstarbelise mehitamata päästemasina kontseptsioon”.

Ragnari töö valmis koostöös AS Milrem. Töö eesmärk oli arendada mehitamata maapealne sõiduk tsiviilsektorisse. Töö tulemuseks oli päästemasina baasplatvormi, platvormi eriseadmete ja päästemasinate komplekti kontseptsioon. Töö pälvis tunnustust ka tellija partnerite silmis – rahvusvahelise kaitsekontserniga on sõlmitud juba kokkulepe väljapakutud mudeli edasiarendamiseks.

Esikoha auhind antakse pidulikult üle Tallinna Ettevõtlusauhinnad 2016 galaõhtul 5.10.

Kuna esikolmikus olid kõik tööd heal tasemel, siis otsustas komisjon premeerida ka II ja III kohale jäänud mõlemaid osalejaid 300-eurose stipendiumiga. II koha saavutas EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise magistriõppekava lõpetanud Taavi Lõoke tööga “Kuidas kaasajastada paneelmaju” ja III kohale jäi napilt EKA ja TTÜ disaini ja tootearenduse ühise magistriõppekava lõpetanud Aigar Tälli tööga „Autoohutuse tulevik: põgenemine uppuvast autost”.

Komisjonis osalesid:

Maria Jäärats (Eesti Kunstiakadeemia teadus- ja arendusosakonna juhataja), Jaanus Vahesalu (Tallinna Ettevõtlusamet), Veronika Valk (Eesti Kunstiakadeemia), Kelli Turmann (Eesti Kunstiakadeemia, ettevõtlusnõustaja), Jane Oblikas (Disainikeskuse juhataja)

Teadus- ja arendusosakond tänab kõiki konkursil osalenud tudengeid, komisjoni liikmeid ja Ettevõtlusametit, kes kaasfinantseerib auhinnafondi.