Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng ARHITEKTUUR JA FILM 6. detsembril

Eesti Arhitektuurikeskuse XXXVIII välkloeng

ARHITEKTUUR JA FILM

Aeg: 6. detsember 2013 kell 19.00
Koht: Kohvik Sinilind (endine Kinomaja), Uus 3, Tallinn
Osavõtt: tasuta
Anna oma osavõtust teada: Facebooki sündmus 
Kuidas presenteerida arhitektuuri? Kuidas teha seda nii, et ka inimesed väljaspool arhitektkonda arhitektuuri mõistaksid või sellest huvituksid? Kuidas üleüldse arhitektuuri esitleda? Kas hoolikalt valitud kaamerarakursid, optika abil sirgeks painutatud perspektiivvaated, inimestest vabastatud interjöörid professionaalsete arhitektuuriajakirjade veergudel, kust reaalne elu on justkui viimse juuksekarvani välja destilleeritud, on ainus viis arhitektuuri esitlemiseks? Kuidas kõnetada inimest, kes arhitektuuri igapäevaselt tarbib, nii tööl kui kodus, kas tegutsedes või lõõgastudes? Kuidas viia temani arhitekti mõte?
 
Kuidas siduda omavahel ehitus- ja filmikunsti? Kuidas teha seda nii, et arhitektuur ei oleks kaadris pelgalt juhuslik lavadekoratsioon, vaid aktiivne osaline, nii nagu Jacques Tati filmides “Play Time” ja “Mon Oncle” või Stanley Kubricku filmis “The Shining”? Et neile küsimustele vastuseid leida, on Eesti Arhitektide Liit ning Balti Filmi- ja Meediakool algatanud ühiselt arhitektuuriteemaliste lühimängufilmide projekti. Tänaseks on BFMi tudengite ühistööna valminud kuus lühimängufilmi. Kõikide nende filmide üheks peaosaliseks on arhitektuur. Majad, mille sees ja ümber filmide tegevus toimub, on olnud viimaste aastate jooksul avalikkuse tähelepanu all, neid on esile tõstetud ja hinnatud arhitektuuripreemiatega. 
 
Milline on noore ja andeka filmitegijate generatsiooni nägemus Eesti uuest arhitektuurist?
 
ESILINASTUVAD
Maja, mis peegeldab ajalugu (režissöör-stsenarist: Doris Tääker)
Disainimajakas (režissöör-stsenarist: Janis Rizhovs) 
Kolmas (režissöör: Maria Reinup)
Tsoon (režissöör-stsenarist: Andrew Bond)
Tõus ja mõõn (režissöör-stsenarist: Anna Hints)
 
MODEREERIB
Kalle Vellevoog, arhitekt
 
VÄLKLOENGUD
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Seni toimunud välkloengutega saab tutvuda siin.

TOETAVAD
Eesti Kultuurkapital
Hals Interiors
Valgusmaania
Fenestra

KORRALDAB
Eesti Arhitektuurikeskus
Merike Krais, Eesti Arhitektuurikeskuse projektijuht
Tel: +372 5074991 
E-post: merike@arhitektuurikeskus.ee