Sustainable Design and Material Lab

Vaade näituselt "Materjal I" (Kärt Ojavee, Annika Kaldoja, Marie Vihmar. Foto: Martin Siplane
Vaade näituselt "Materjal I" (Kärt Ojavee, Annika Kaldoja, Marie Vihmar. Foto: Martin Siplane

• Fashion For Change (COSME)

Cärol Ott, CXO MÖLÜ (detail), 2019. Photo: Cärol Ott

JDML osaleb 2021-2024 aastal Euroopa koostööprogrammi COSME raames toimuvas rahvusvahelises koostööprojektis “Fashion for Change”, mille eesmärgiks on toetada projektis osalevate väikese ja keskmise suurusega moe- ja tekstiilivaldkonna ettevõtete muutumist jätkusuutlikumaks ja aidata neil integreerida oma ärimudelitesse ringmajanduse põhimõtteid. 

3- aastast projekti juhivad partnerid Eestist, Leedust ja Belgiast pakkudes osalevatele ettevõtetele mentorlusprogrammi, finantsilist toetust, rahvusvahelist võrgustikku, koostööpartnereid ja praktilisi meetodeid jätkusuutliku ja ringdisaini meetodite kasutuselevõtuks. 

•KUMUPCYCLED

Padjakatted. Autor Getter Tamme
Sel kevadel toimus Kumu kunstimuuseumi ja EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labori koostöös õppeaine „Jätkusuutlik disain“, mille raames valmis seeria meenetest, mis on valmistatud kasutult seisvate Kumu varasemate näituste kujundus- ja reklaammaterjalide jääkidest. Tudengid lähenesid loovalt ja isikupäraselt, et olemasolevate materjalide eluiga pikendada ning upcycling meetodi läbi neile uus eesmärk ja kasutus leida. Valminud unikaalsete toodete seas on lauamänge, tekstiiltooteid ja DIY isetegemise komplekte- ehk palju põnevat.
Antud projektis keskenduti küll reklaammaterjalide jääkidele, ent samasugust lähenemist on võimalik kasutada tulevikus iga näituse lõppedes, võttes eesmärgiks rakendada maksimaalselt näituste ülespanekul kasutatud materjale uue disaini ja vormi loomiseks. KUMUpcycled projekt on väikene samm selle mõtteviisi elluviijaks!
Tudengid: Riina Samelselg, Tiina Aavik, Getter Tamme, Maarit Brit Tanni
Juhendajad: Reet Aus, Harri Moora

Green Office Certificate to the Estonian Academy of Arts first of Estonian Universities

The Estonian Academy of Arts was the first Estonian university to be recognized by the European Green Office.

European top design schools launch a toolkit platform for teaching sustainable design

Centre for Sustainable Fashion, based at London College of Fashion, UAL announces the launch of FashionSEEDS (Fashion Societal, Economic & Environmental Design-led Sustainability), a brand new, free-to-use platform created to help ...