Konverents: Ruum ja digireaalsus

Peaesinejate paneeldiskussioon. Foto: Martin Siplane
2019. aasta 11. septembril toimus Eesti Kunstiakadeemias rahvusvaheline konverents “Ruum ja digireaalsus” (Space and Digital Reality), mille esinejatel olime palunud uurida, kujutleda ja spekuleerida arhitektuuri, urbanistika ja disainivaldkonna arengust ja tulevikust. Maailma majandus ja kultuur on jõudnud  Kolmanda tehnoloogilise revolutsiooni ajastusse. Ilmnemas on totaalselt uus reaalsus, oma vääramatu olemuse, struktuuri ja tahtega – digitaalreaalsus. See koosneb info- ja kommunikatsioonivõrgustikest, millel on oma keeruline arvutusalgoritmide hierarhia ja ekraanidele projitseeritud tähendussüsteem. Digitaalreaalsuses võib informatsioon end luua, interpreteerida, muteerida ja kopeerida lõpmatult. Mis juhtub selles uues reaalsuses ruumiga? Konverentsi peaesinejad olid Mario Carpo, Antoine Picon ja Roland Snooks, eestlastest olid laval arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam. Konverents kuulus Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 kavasse. Fotosid konverentsist näeb siin. Sündmust rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.  Konverentsi materjalide põhjal valmib trükis, mille publitseerimist toetavad Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

ESINEJAD: tutvustused ja ettekannete videod

Mario Carpo (peaesineja/keynote)

video: The Rise of Computational Brutalism (Arvutusliku brutalismi tõus)

kokkuvõte ja bio

Antoine Picon (peaesineja/keynote)

video: Atoms and Bits: Taking seriously their Hybridization (Aatomid ja bitid: tõsiseltvõetav hübriidsus)

bio ja kokkuvõte

Roland Snooks (peaesineja/keynote)

video: Strange Behavior (Kummaline käitumine)

bio ja kokkuvõte

Gilles Retsin

video: Fresh from the Forest: Raw, Discrete and Fully Automated (Otse metsast: toores, diskreetne ja täisautomaatne)

bio ja kokkuvõte

Siim Tuksam

video: Modulated Modularity – from Mass Customization to Custom Mass Production (Moduleeritud modulaarsus – masskohandamisest kohandatud masstootmiseni)

bio ja kokkuvõte

Dagmar Reinhardt

video: Robotic Braille and Spatial Maps – Combining Tactile and Visual Narratives (Robot-braille ja ruumikaardid – kombineerides taktiilseid ja visuaalseid narratiive)

bio ja kokkuvõte

Sille Pihlak

video: Protocolling Prototypes / Prototyping Protocols. Automated Design to Construction Methodology in Timber Architecture (Protokollides prototüüpe / prototüüpides protokolle)

bio ja kokkuvõte

Roemer van Toorn

video:  The new normal. A goodbye to language (Uus norm. Hüvastijätt keelega)

bio ja kokkuvõte

Annarita Papeschi

video: Transindividual Urbanism. Novel Territories of Digital Participatory Practices (Transindividuaalne urbanism. Digitaalsete osaluspraktikate uudsed alad)

bio ja kokkuvõte

Adria Carbonell

video: The Solid Matter(s) of Digital Nature (Digitaalsuse asjalisus)

bio ja kokkuvõte

Wolfgang Schwarzmann

video: How does new technology provided by industry 4.0 change the job of a carpenter? (Kuidas muudab 4.0 tööstuse uus tehnoloogia puusepaametit?)

bio ja kokkuvõte

Peaesinejate paneeldiskussioon

video

Space and Digital Reality

Ilmunud on konverentsi "Ruum ja digireaalsus" / "Space and Digital Reality" ettekannete kogumik. Kogumikku saab lugeda siin.