Töötoad gümnaasiumitele

Töötuba: Kipsist virtuaalruumi. Foto: arhitektuuriteaduskond, 2020

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise töötoad gümnaasiumiastmele

Kui plaanid arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialale sisse astuda ja tahaksid enne veidi lähemalt näha, mis on arhitektuur, milliste probleemidega tegelevad arhitektid ja kuulda, kuidas EKAs arhitektuuriõpe käib, siis saad meid kooli külla kutsuda või tulla grupiga EKAsse kohapeale. Panime kokku kolm praktilist töötoa-programmi, mis näitavad kaasaegse arhitekti ja linnaplaneerija töö erinevaid külgi ja lasevad sul oma käega mõned ülesanded läbi teha.

Esimese kahe töötoa jaoks peate grupiga EKAsse kohale tulema, sest kasutame töövahendeid meie laborites ja töökodades. Kolmandat töötuba saame korraldada ka koolides. Iga töötuba kestab 2-3 tundi ning kui tulete EKAsse, võime teile lisaks korraldada ekskursiooni EKA uues majas.   Töötoa maksumus on 72 eurot (sisaldab käibemaksu). Et oma grupile kindlasti sobiv aeg leida, broneeri töötuba siitkaudu. Töötoad:

1. 3D mudeldamise töötuba

Kuidas kõige uuemate kaasaegsete töövahendite abil vormi luua? 3D-mudeldamise, Arduino prototüüpimise platvormi ja sensorite abil ühendame tehnoloogia ja keskkonna, mille abil proovime luua uut vormikeelt. Liigume töötoa käigus digitaalsest maailmast füüsilisse maketti, ning proovime leida loomingule konteksti ning skaala. 3D töötoa gruppi mahub 12-15 inimest.

Märksõnad: digitaalne mudeldamine, Arduino, sensorid, maketeerimine.

Toimumiskoht: EKA

Broneeri töötuba

2. Töötuba “Kipsist virtuaalruumi”

Proovime kätt kipsist vormide loomisel: läbi füüsiliste katsetuste arutleme sellistel arhitektuursetel teemadel nagu materiaalsus, vorm ja skaala. Töötoa teises pooles saab iga osaleja enda valmistatud reaalse maketi virtuaalruumi asetada ning testida, milline võiks loodud makett välja näha päris ehitisena. Kipsi- ja virtuaalruumitöötoa gruppi mahub 12-15 inimest.

Märksõnad: kips, fotogrammeetria, materiaalsus, arhitektuurne vorm, ruumiskaala

Toimumiskoht: EKA

Broneeri töötuba

3. Töötuba “Kuidas planeerida linna?”

Selles ka suuremale seltskonnale sobivas töötoas saab proovida, kuidas olla linnaplaneerija. Läbi arutelude, visandamise ja maketeerimise mängime läbi linnaplaneerijate sagedast tööolukorda, kus igal inimesel on oma soovid ja vajadused. Asetame end erinevate huvigruppide rolli ning räägime sellest, kuidas võiksid meie ühises linnaruumis olla esindatud erinevad huvid. Arutame, kuidas mahuvad tänavale ära üheaegselt autod, jalgratturid ning erinevate vajadustega jalakäijad, mida on vaja selleks, et inimestel oleks avalikus ruumis hea olla ja kuidas võiks inimesed linnaplaneerimisel ka ise osaleda. Linnaplaneerimise töötuba sobib ka suuremale seltskonnale (kuni 25 inimest). Töövahenditest kasutame välja prinditud linnaplaane ja joonistus- ning maketeerimisvahendid

Märksõnad: linnaplaneerimine, huvigrupid, kaasamine

Toimumiskoht: EKA või teie koolis kohapeal

Broneeri töötuba