EKA Arh konverents 2024: Süsteemide ehitamine

Konverentsi peaesinejad:

Ehitussüsteemid: Fabio Gramazio, ETH Zürich (Šveits)

Fabio Gramazio on Šveitsi arhitekt ja arhitektuuri ning digitaalse tootmise professor Šveitsi Tehnoloogiainstituudis ETH Zürich. Ta on arhitektuuri ja disainigrupi Gramazio Kohler Research kaasasutaja, mis keskendub uute tehnoloogiate integreerimisele arhitektuurse disaini ja ehituse valdkonnas. Gramazio on olnud juhtiv isik digitaalse tootmise valdkonnas arhitektuuris ning tema uurimistöö ja praktika on oluliselt kaasa aidanud arvutusliku disaini ja robotitehnoloogiate kasutamise edendamisele ehitustööstuses. Ta on loenguid pidanud ja oma töid näidanud üle maailma ning on saanud mitmeid auhindu oma panuse eest valdkonda.

Materjalisüsteemid: Mette Ramsgaard Thomsen, KADK (Taani)

Mette Ramsgaard Thomsen uurib arhitektuuri ja arvutusliku disaini ristumiskohta. Ta asutas 2005. aastal IT ja arhitektuuri keskuse (CITA), tehes pionjäritööd digitaalsete ja materjali suhete uurimisel ning soodustades rahvusvahelist koostööd. Teda on märgatud projektide nagu Innochain ja “Öko-metaboolne modelleerimine arhitektuurilises disainis” eest. 2022. aastal nimetati ta Pennsylvania Ülikooli Creti õppejõuks, keskendudes bio-põhisele lisatootmisele. Thomseni juhtimine ulatub globaalsetele platvormidele; ta oli Ülemaailmse Arhitektide Assotsiatsiooni 2023. aasta maailmakongressi üldine aruandja, propageerides jätkusuutlikku arhitektuuri, mis on kooskõlas ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärkidega. Tema auhinnad hõlmavad Anna Nordlanderi auhinda ja EliteForsk’i auhinda. Lisaks on ta digitaalsete tulevikuteaduste teadur Tongji Ülikoolis Shanghais.

Linnasüsteemid: Andres Sevtsuk, MIT (USA)

Andres Sevtsuk on MIT-s linna-uuringute ja -planeerimise dotsent, kus ta juhendab linna kujundamise ja arendamise programmi rühma ning juhib ka City Form Labi. Tema uurimistöö keskendub linnade muutmisele jalutatavamaks, jätkusuutlikumaks ja elamiskõlblikumaks, ühendades linna kujundamise, ruumianalüütika ja liikuvusuuringud. Andres on “Urban Network Analysis” tööriista autor, mida kasutavad teadlased ja praktikud üle maailma, et modelleerida jalakäijate voolusid linnatänavatel ning uurida koordineeritud maakasutuse ja transpordi arengut võrgustike mööda. Hiljuti avaldas ta raamatu pealkirjaga “Tänavakaubandus: elava linnatänava loomine” University of Pennsylvania Pressi väljaandel.

Lisainfo

Important dates:

  • Open call: May 3
  • Submission deadline for abstracts: June 3
  • Decision of acceptance of abstracts: June 30
  • Submission deadline for full papers: August 30
  • Peer-review feedback: September 30
  • Conference: October 10
  • Submission of final text: November 10
  • Publication: March 2025

Abstract submission

ekaarh.conference@artun.ee
Abstract format FILE

Contact

Head curator: dr Siim Tuksam (EKA), siim.tuksam@artun.ee