Ülevaade

Kursuse "Elamuspõhine interaktsioon" hindamine - vaatlemisel on tudeng Boriss Melesovi VR projekt (foto: Artur Staškevitš 2018)

2018. a sügisel alustas Eesti Kunstiakadeemias tegevust VR Labor, mis koondab arhitektile ja disainerile vajalikke eriteadmisi virtuaalreaalsustehnikate rakendamisest disainiprotsessis.

Virtuaalreaalsustehnikad võimaldavad kavandada ruumi selle tulevase kasutaja vaatepunktist ja pöörata disainiprotsessis tavapärasest suuremat tähelepanu kasutaja ruumielamusele. Ühtlasi võimaldavad need kuvada kasutajale reaalsuse kihistusi, mis jäävad tavaolukorras tema silmale nähtamatuks, ning laiendada seeläbi tema taju ulatust. VR Laboris keskendume neile ja teistele lisaväärtustele, mida virtuaalreaalsustehnikad arhitekti ja disaineri jaoks endas kannavad. Igal semestril toimub VR Laboris üks intensiivkursus, mis annab tudengitele ülevaate immersiivsetest ruumi kujutamise ja kujundamise viisidest, olgu selleks kolmemõõtmeliste piltide visandamine või interaktiivsete keskkondade kavandamine. Kursusel omandatakse virtuaalreaalsusseadmete ja mängumootorite kasutuspõhimõtted ning oskus rakendada neid erialase loovmeediumina.

Loe intervjuud VR labori juhatajaga siit.

VR Labori juhataja:

Henry Artur Rikk

henry.rikk@artun.ee

Spetsialist: Mike Ramos

Kursuste läbiviijad:

Artur Staškevitš
Johanna Jõekalda
Paco Ulman
Mike Ramos

Tehniline tugi:

Mikk Meelak (Platvorm)
Mikk Pärast (Platvorm)
Kristjan Männigo (Spin Unit)