EKA avatud akadeemia sügiskursused stardivad enneolematu valikurohkusega

EKA avatud akadeemial on tõeliselt suur rõõm üha kasvava kogukonna üle, mis pakatab teotahtest ja loovusest. Tänu teile on  eesootava sügissemestri programm enneolematult mitmekesine ja valikurikas.

Loodame, et kärmeid kursusele registreerujaid ootab ees sama positiivne emotsioon nagu kursusel osalenud Siimu: „Tervikuna sain mõlemalt kursuselt palju enamat kui algselt oskasin oodata. Juhendaja on suurepärane ja abivalmis. Iseseisvad tööd panid sageli pingutama ja ennast ületama. Grupi ühtsus oli väga toetav ja kollektiivne tagasiside aitas sisse tuua erinevaid vaatenurki või detaile, millele muidu ei oleks osanud tähelepanu pöörata.”

Sügissemestri lühikursustele registreerumine kestab kuni kohti jagub. Hoiame oma grupid väikesed, et kõik õppurid saaksid vajaliku suunamise juhendaja poolt. Kuni augusti lõpuni on võimalik ka kandideerida aasta kestvatele põhikursustele, mis pakuvad põhjalikke erialateadmisi. Põhikursused leiad siit!


Sisearhitektuur

Märgruumide kavandamise algõpe

05.10.2021 — 23.11.2021

Kursus annab teadmised märgruumide projekti vormistamisest, märgruumide planeeringu loogikast, ergonoomikast, sisustamisest, sanitaartehnikast, sanitaartehnilistest lahendustest, valgustuslahendustest ja tehnoloogilistest seostest. Kursuse käigus tutvutakse märgruumide projekteerimise olulisemate aspektidega – ruumiplaneering, sanitaartehnika, esteetilise terviku loomine ja viimistlusmaterjalide valik.

Sisearhitektuurse valgustusdisaini algõpe

07.10.2021 — 09.12.2021

Kursusel osaleja saab teadmised valgustusprojekti vormistamisest, vajalikud teadmised olulisematest valgustustehnilistest parameetritest, valgustusarvutustest, valguse ja materjali koostoimest ning valguse mõjust inimese igapäevategevustele ja emotsioonidele.

Eluruumide kavandamise algõpe

11.10.2021 — 13.12.2021

Kursus annab ettekujutuse ja esmased teadmised projekteerimise erinevatest osadest, sisearhitektuuri projekti vormistamisest, eluruumide planeeringu loogikast, ergonoomikast, sisustamisest, valgustuslahendustest, sanitaartehnilistest lahendustest ja tehnoloogilistest seostest eluruumides.


Digimeedia

Adobe Illustratori e-kursus (I grupp)

13.09.2021 — 16.12.2021

Kursusele on oodatud disainihuvilised või ettevõtjad, kes soovivad ise disainida ikoone, logo või lihtsamaid illustratsioone ja väiksemaid trükiseid. Kursus on kasulik ka disaini erialadele astuda soovijatele, et teha algust meediagraafika olulise töövahendi omandamisega.

Adobe Illustratori e-kursus (II grupp)

13.09.2021 — 16.12.2021

Kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub edasi inspireerivate näidete varal graafika ja illustratsioonide maailma. Kursuse ülesanded on mitmekülgsed ja erineva raskusastmega, kõigile osalejatele leidub kursuse jooksul sobiv tase ja teema.

Canva kujundusprogrammi algõpe

14.09.2021 — 12.10.2021

Praktiliste näidete ja ülesannete abil saavad osalejad esmaseid teadmisi hea disaini põhimõtetest ning veebi- ja trükifailide spetsiifikast. Räägitakse ka, kuidas leida veebist kujunduste tegemiseks vajalikke pilte, kirjastiile ja graafikat ning millistel tingimustel neid tohib kasutada. Kursuse sisu võib vastavalt osalejate oskustele ja huvidele varieeruda.

Adobe Photoshopi kursus

02.10.2021 — 11.12.2021

Kursusel osalejad saavad ülevaate rastergraafikaga töötamise üldistest põhimõtetest ja programmist Adobe Photoshop. Kursuse esimene osa keskendub programmi üldfunktsioonide ja nuppudega tutvumisele ning lihtsama veebigraafika loomisele. Kursuse teises osas tutvume keerulisema pilditöötlusega, eesmärgiga luua trükikõlbulik pildifail. 


Disain

Nahast kandekoti valmistamine

06.09.2021 — 07.09.2021

Kursuse käigus valmistatakse mahukas nahast kandekott astavalt etteantud lõigetele. Kott on pealt lahtine, taskuga. Osaleja saab valida endale sobiva naha ning rihmade pikkuse. Kott konstrueeritakse õmblusmasinal, rakendades lisaks erinevaid käsitöövõtteid. Kotti saab ka initsiaalidega personaliseerida. Kursusel tutvustatakse töövahendeid ning koti tegemiseks vajaminevaid materjale.

Jalatsite valmistamine

13.09.2021 — 17.09.2021

Kursusel tutvustatakse erinevaid jalatsi valmistamise konstruktsioone ning praktiliselt tehakse läbi üks levinumaid – liimtallaga jalats. Omandatakse teadmised jalatsi konstruktsioonist ning saadakse ülevaade töövahenditest ja sellest, kuidas neid kasutada. Omandatavad oskused on abiks nii iseseisvaks jalatsi valmistamiseks kui ka olemasolevate jalatsite paremaks hooldamiseks.

Rõivaste seeriatootmise projektijuhtimine

02.11.2021 — 07.12.2021

Kursus annab praktilisi teadmisi seeriatootmise projektijuhtimisest. Eesmärk on anda ülevaade ja vajalikud teadmised selleks, et hõlbustada disaineril välja töötada sujuvat ja süstemaatilist tootmisprotsessi. Loengute käigus jagatavad teadmised hõlbustavad projekti koordineerimist ning annavad juhiseid disaini elluviimiseks ja tootmise ettevalmistamiseks.

Toote- ja teenusearenduse tasuta praktikum (I grupp)

06.09.2021 — 17.09.2021

Toote- ja teenusearenduse tasuta praktikumi on osalema oodatud kõik huvilised oma toote, teenuse või ideega, mida soovitakse arendada. Osalejad saavad disainisprindina toimuva praktikumi käigus võimaluse siduda arendusprotsess ühe Eesti Kunstiakadeemia innovaatilise tipplabori tehnoloogiliste ning digitaliseerimise võimalustega. Registreeruda saab üksinda või kuni viieliikmelise meeskonnaga.

Toote- ja teenusearenduse tasuta praktikum (II grupp)

08.11.2021 — 19.11.2021

Praktikumis arendatakse tooted ja teenused sobivaks erinevate kasutajate vajadustele, kasutades universaaldisaini põhimõtteid ja metoodikat. Selle käigus tehakse ühiselt läbi valitud toote ja teenuse disaini, prototüüpimise ja kasutajatestimise protsess, saadakse juhendamist ja tagasisidet ning õpitakse rakendama universaaldisaini põhimõtteid, metoodikat ja tööriistu.

Klaasi vormipuhumise algõpe

08.11.2021 — 12.11.2021

Kursusel osalejad saavad baasteadmised ja esmase kogemuse kuuma klaasiga töötamisest. Tutvustatakse valdkonna põhioskusi ja -teadmisi. Kursuse praktiline tegevus arendab ja laiendab käelisi oskusi. Töö käigus õpitakse valima kõige efektiivsemad vormi valmistamise lahendused, et anda edasi oma ideed. Samuti omandatakse oskus valminud töid korrektselt viimistleda.


Kunst

Figuratiivse maali interpretatsioon ning stiliseering

06.09.2021 — 22.11.2021

Kursuse jooksul valmib osalejal kaks kattevärvidega maalitud teost. Teostatakse omanäoliste ja originaalsete maalide duo, millest üks on figuratiivne ja teine abstraktne, andes õpilasele oskuse läheneda laiahaardeliselt ja mitmekülgselt maalikunsti võimalustele. Mõlema maali lähtepunktiks võetakse üks tuntud figuratiivne maal kas maailma või Eesti kunstiajaloost.

Raamatuillustratsiooni algõpe

Raamatuillustratsiooni algõpe on kursus, mille käigus saadakse esmane kokkupuude illustraatori tööga. Osalejad saavad teadmisi kaasaegsest raamatuillustratsioonist. Lühiülesannetega arendatakse iga autori väljendusvahendeid. Kursuslased saavad esmase kogemuse illustraatoritöö tegemiseks.

Aktimaal

08.09.2021 — 27.10.2021

Kaheksast kohtumisest koosnev maalikursus tutvustab akti ja klassikalisi toiminguid värvidega. Kuues tunnis maalitakse igaühes üks töö, mille põhimotiiv on akt. Kursus annab alternatiivsete maalitehnikate kasutamise kogemuse. Iga tehnika on seotud ühe liikuva ja ruumilise inimkeha kujutamise probleemiga tasapinnalisel ja liikumatul lõuendil.

Kompositsiooni– ja värvusõpetus

21.09.2021 — 07.12.2021

Kursuse 1. osas omandatakse oskusi, mis aitavad osalejal väljendada oma sisemaailma, leida oma individuaalsus ja eripära. Kompositsioonitaju on võime teose erinevaid osi omavahel siduda ja tasakaalustada.  Kursuse 2. osa eesmärk on anda teadmisi värvide kasutamisest ja tähendusest maalikunstis, arendada üliõpilase värvimeelt ja anda juhiseid, kuidas orienteeruda värvi- ja maalikunsti probleemides.

Eksperimentaalgraafika väljendusvahendid

30.09.2021 — 04.11.2021

Eksperimentaalgraafika kursusel on osalejal võimalus valmistada endast unikaalne portree või portreede seeria, mis valmib segatehnikas paberile või kangale. Tehnikatest kasutame tsüanotüüpiat, monotüüpiat ja siiditrükki. Osalejad saavad ülevaate eksperimentaalgraafika väljendusvahenditest kaasaegse kunsti kontekstis ning võimaluse luua ise graafiline portree.

Joonistusteekond

06.10.2021 — 03.11.2021

Kursuse eesmärk on iga osaleja joonistamisprotsessi jälgimine ning analüüs. Joonistusprotsess jagatakse teadlikult osadeks – joonistatakse paralleelselt mitut osalejate valitud objekti või teemat. Kursus sobib algajatele, et avastada enda loomingulist temperamenti ja visuaalse mõtlemise kalduvusi, samuti edasijõudnutele, et vaadelda uue pilguga juba tuttavat visuaalset valdkonda, mis vajab lahtivõtmist ja uuesti kokku panemist.

Joonistamise sõnavara põhitõed

16.11.2021 — 14.12.2021

Kursusel võetakse luubi alla joonistamise sõnavara põhitõed. Õpitakse kujutama kolmemõõtmelisi objekte kahemõõtmelisel paberipinnal. Vaadeldakse proportsioone, hele-tumedusi, teose fookust, kujutatava iseloomulikke jooni. Klassikalised ülesanded vahelduvad mängulisemate katsetustega. Intensiivse lühikursuse käigus liigutakse suurte hüpetega lihtsatest vormidest keerukama modellijoonistuseni.

Kohtumiseni Eesti Kunstiakadeemias!

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud