Plakatid

EKA plakatite kujundamise kontseptsioon lähtub neljast EKA värvist. Peamine plakatiformaat on A3.

Plakatite kujundus on tekstipõhine, peamine kujunduselement on pealkirjafont EKA Absolution. Lisainfo ning sisutekstide puhul kasutatakse fonti Franklin Gothic URW.

Näited EKA platitest

Eeltrükitud A3 plakatipõhjad

Väikeste koguste trükkimiseks on olemas eeltrükitud värvilised EKA logoga plakatipõhjad. Need asuvad kommunkatsiooniosakonnas. Plakatipõhjasid on neljas Pantone toonis (EKA roheline, EKA punane, EKA lilla, EKA hall).

Plakati toon valitakse vastavalt sündmusele (nt põhikommunikatsioon on alati rohelisel põhjal, avalikkusele suunatud üritused punasel põhjal, koostööprojektid kas hallil või lillal). Põhjale kujundatakse sündmuse info ja fotod mustvalgelt.

Eeltrükitud põhi
Plakati trükifail
Lõplik plakat

Eeltrükitud plakatipõhjad on mõeldud väikeste koguste trükkimiseks (kuni 100 tk). Suuremates kogustes plakateid on mõistlik tellida trükikojast (sellisel juhul tuleb kujundada kogu plakat).

Plakateid aitab vajadusel trükkida kommunikatsiooniosakond.


Formaat: A3
Margin: 15 mm
EKA Absolution: 116 pt, reavahega 104,4 pt
Franklin Gothic URW: 24 pt, reavahega 28,8 pt
Tekstiladu: vasakule joondus, lahtine tulp


A3 plakati kujunduspõhi (.idml)


Infosildid

Infosildid on mõeldud kasutamiseks EKAs ajutiste ja kiireloomuliste viitade ning teadetena. Infosiltideks kasuta vastavalt info mahule olemasolevaid EKA logoga A4 ning A3 formaadis põhjasid. Põhjad on olemas neljas toonis: roheline, punane, lilla ja hall – värv vali vastavalt kontekstile.

Eeltrükitud põhi
Infosildi trükifail
Lõplik infosilt


Formaat: A4, A3
Margin: 15 mm
EKA Absolution: 116 pt, reavahega 104,4 pt
Franklin Gothic URW: 24 pt, reavahega 28,8 pt
Tekstiladu: vasakule joondus, lahtine tulp


A4 sildi kujunduspõhi (.idml)


Plakatite laotus

Värvilise taustaga plakatite kõrvale on võimalik trükkida A3 formaadis fotosid või illustratsioone. Neid kõrvuti ja üksteise alla ladudes saab moodustada suuremas formaadis plakatilaotusi.

Volditud plakat

Efekti saavutamiseks saab kasutada plakatiformaati ka kutsena, meenena jms.

Välimeedia

Suuremate reklaamikampaaniate puhul ei saa kasutada eeltrükitud põhjasid. Kogu kujundus tuleb kujundada vastavalt meediumi tehnilistele nõuetele. Välireklaamide puhul on eriti oluline formaadi suurust ära kasutada ja rõhutada EKA Absolution fondi jõulisust ja massiivsust.

Välimeedia plakat koos raami turvaalaga
Plakat linnaruumis

Järgmine: Väiketrükised