1992. aastal loodud Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut (KVI) on Eesti juhtiv kunstiteaduse uurimis- ja õpetamiskeskus. Instituudi õppejõud ja teadurid on oma eriala tippspetsialistid ja avalikkuses tunnustatud asjatundjad, KVI lõpetajate hulgas on Eesti noorema põlve juhtivad kunstiteadlased, kuraatorid, -kriitikud ja -teoreetikud.
Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut õpetab ainsana Eestis kunstiteadust kõigil kolmel – bakalaureuse, magistri ja doktori – õppetasemel. KVI-s õpetatakse kunstiajalugu alates keskajast kuni kaasaegse kunstini kultuuriteooria ja sotsiaalajaloo foonil. Õppekava kombineerib ajaloolist ja objektikeskset lähenemist kunstile teoreetiliste vaatenurkade tundmisega ning annab laiapõhjalise humanitaarhariduse. Visuaalkultuuri uuringud aitavad mõtestada pildilise ja ruumilise keskkonna seoseid ning toimimist ühiskonnas.
KVI magistriõppes on võimalik spetsialiseeruda kas kunstiteaduse ja visuaalkultuuri või kuraatoriõppe suunale.
Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi missioon on pakkuda mitmekülgset, uuenduslikku ja inspireerivat õppe- ja uurimiskeskkonda. Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri õpetamist toetavad instituudis läbi viidav uurimistöö, teadusprojektid, konverentsid ja väljaanded.
Leia KVI Facebookist ja vaata meie Vimeo kanalit.
Lae alla osakonda tutvustav buklett (pdf).