Töökojad ja tehnika

EKA uues õppehoones on hulgaliselt kaasaegse tehnoloogiaga varustatud töökodasid. Foto: Tõnu Tunnel
Töökojad. Paljusid kunstiakadeemia töökodasid ja stuudioid saavad kasutada kõik EKA üliõpilased. Osakonnad korraldavad selleks töökodade kasutamise koolitusi ja tutvustusi, mille leiad tunniplaanist. Samuti saab pöörduda otse töökoja meistri poole. Töökodasid saab kasutada tööajal, kui ruumis ei toimu õppetööd. Tehnikalaenutus. Ülikoolis on ka tehnikalaenutus, kus tudengid saavad laenutada kaasaegset foto-, video-, valgus- ja helitehnikat, projektoreid ning muid töövahendeid, et parimal moel teostada oma õppe- ja loometöö ideid. Laenutatava tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

Tehnika laenutus D101

Professionaalseid töövahendeid saavad sümboolse tasu eest EKA tudengid ja töötajad laenutada, et teostada oma loomingulisi ja õppetöiseid ideid.

Tehnika laenutuseks saab külastada laenutus.artun.ee lehte ning valida vajalik tehnika nimekirjast või kirjutada sooviga laenutus@artun.ee. Kui vajalik tehnika on saadaval, läheb taotlus edasi õppekava juhile ja teaduskonna dekaanile kooskõlastamiseks.

Kuna tehnika kogus on piiratud ja laenutatakse välja eriolukorra lõpuni, tuleb hoolega läbi mõelda mida on vaja ja mida mitte, et vajaliku tehnika saaksid kõik, kellel seda vaja.

Pikema laenutusperioodi tõttu puudub laenutataval tehnikal päevatasu.

Tehnika laoseis muutub pidevalt ning osa tehnikat on ka väljas ning ei ole garanteeritud, et soovitud esemed saadaval on. Tehnika antakse välja erakorralise tagasikutsumise õigusega.

Tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

Laenutus asub 1. korrusel ruumis D101 (valvelaua ja raamatukogu juures)

Laenutus on avatud esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel
kell 10–15

Lisainfo
Gregor Taaniel Kornav
+372 611 9015
laenutus@artun.ee

Puidu-ja maketitöökoda B104, B105

Puidutöökoda on jagatud kolme ruumi vahel: masinaruum, töölaudadega sisustatud klassiruum ja viimistlusruum, kus on võimalik teha värvimistöid ja erinevatest kiududest plastmudeleid.

Töökojas töötamiseks on tarvis läbida esmaste käsitöövõtete ja ohutustehnika kursus vastavalt tunniplaanile või töökoja lahtioleku ajal kokkuleppel meistriga.

Olenevalt materjalist on puidutöökojas võimalik saagida, peiteldada, hööveldada, freesida, puurida, treida, lihvida, liimida ja painutada erinevaid materjale vaakumis lamineerituna.

Avatud
E-R  9–17

Maketi- ja puidutöökoja kasutuskord

Puidutöökoja viimistlusruumi ohutusjuhend

Puurpingi ohutusjuhend

Treimise ohutusjuhend

Saagimise ohutusjuhend

Freesimise ohutusjuhend

Paksushöövelmasina ohutusjuhend

Hööveldamise ohutusjuhend

 

Töökoja juhataja
Avo Tragel

Meistrid
Priit Kõiv
Oliver Kanniste

Metallitöökoda B106

Töökojas saab teostada metallide külmtöötlust: puurimine, freesimine, treimine, painutamine, lõikamine.

Erialaväliste tudengite nõustamine toimub T, R 10–18

Avatud
E, K 10.00–17.30
T, N 10.00–19.30
R 10.00–19.30

 

Metallitöökodade kodukord

Metallitöökodade kasutuskord

Happeruumi kasutuskord

Abrasiiviruumi kasutuskord

 

Töökoja juhataja
Taavi Teevet

Meistrid
Risto Tali
Bruno Lillemets

Sepikoda B106.4

Sepikojas saab teostada raua kuumtöötlust, lõigata, pressida ja keevitada (TIG, MIG/MAG- ja punktkeevitus).

Sepikoja kõrvalasuvas abrasiisviruumis saab teostada metallide lõikamis- ja lihvimistöid.

Erialaväliste tudengite nõustamine toimub R 10–18
Sepikoja kasutuskord

Töökoja juhataja
Taavi Teevet

Meister
Fred Truus

Prototüüpimise labor B204

Alates 23.11.2020 avatud ainult ette broneerimisel. LINK

Prototüüpimise laboris toimuvad 3D printerite, CNC freespinkide, laserlõikurite ja elektroonikaõpetuse ained EKA üliõpilastele. Vabakasutuse aegadel on EKA üliõpilastel ja töötajatel võimalik kõiki seadmeid ja töövahendeid õppetööks vajalike prototüüpide valmistamiseks kasutada.

Labor on ka teadus- ja arendustegevuse tugiüksus uute innovaatiliste seadmete väljatöötamisel, mida EKA erinevad üksused õppetöö edendamiseks vajavad. Lisaks on laboris võimalik läbi viia workshope, koolitusi ja suveülikooli üritusi.

Prototüüpimise laboris on kokku kümme plastiku 3D printerit, kolm väiksemat CNC freespinki, üks suurem kõrge täpsusklassiga CNC freespink metallile, üks võiksem laserlõikepink ja üks suure tööalaga laserlõikepink. Lisaks on laboris lai valik akutööriistu, käsitööriistu, elektroonika vahendeid ja maketeerimise seadmeid.

Prototüüpimise laboris on üliõpilastel võimalik kaarditerminali abil osta erinevaid materjale, nagu näiteks pleksiklaase, vineeri, pappe, komposiitmaterjale, kapat, 3D printer filament ja alumiinumi.

Labori juhataja
Madis Kaasik

Meister
Anna Jõgi

Skulptuuri ja installatsiooni stuudio B206

Skulptuuri stuudios toimub erialane õppetöö. Siin on olemas peamised käsitööriistad puidu ning metalli lõikamiseks ja töötlemiseks. Lisaks kuulub ruumi juurde meistrite tuba erinevate elektriliste- ning käsitööriistadega, mida on võimalik kokkuleppel kohapeal kasutada.

Stuudioruumi saab kasutada saviga modelleerimiseks ja muu mittetolmava erialase töö tegemiseks. Stuudios asub ka eraldi vormiruum, kus saab töötada kipsiga, silikooniga ja muude vormi- ja valumaterjalidega.

Skulptuuri stuudio toimib õpperuumi ja kohtumispaigana, kus leiavad aset erialatunnid, töötoad, iseseisev stuudiotöö ning loominguliste meeskondade kokkusaamised ja hindamised. Ruum on avatud kasutamiseks kõigile EKA tudengitele kokkuleppel stuudio juhataja või meistriga!

Avatud
E-R 10–17

Installatsiooni ja skulptuuri osakonna juhataja, dotsent
Taavi Talve

Stuudio juhataja
Marko Odar

Meister
Hristina Sergejeva

Stsenograafia stuudio B304

Stsenograafia stuudio on tume ruum, kus on must põrand ja tumehallid seinad. Ruumis toimub igapäevane õppetöö, loengud, kohtumised õppejõudude ja juhendajatega. Stuudio keskel suur puidust laud, mis mahutab istuma vähemalt 8 inimest.

Meister, osakonnajuhataja kt
Mark Raidpere

Kujundliku mõtte labori juhataja
Anita Kremm

Uusmeedia stuudiod B306

Helistuudio on spetsiifiline ruum, mis on mõeldud professionaalseks helitööks. Ruum on ehitatud akustiliselt nii, et seinad ja lagi peegeldavad heli minimaalselt ja ruum on välismüra vastu maksimaalselt isoleeritud. Heli saab kuulata Genelec kõlaritest koosneva 5.1 surround helisüsteemiga. Stuudio tehnika põhineb 16-realisele AVID S6 heli töötlemis- ja mikserpuldi kontroller, millega on ühendatud AVID MTRX ja DAD AX32 anloog-digitaal/digitaal-analoog konverterid. Heli salvestatakse ja töödeldakse arvutis ProTools HDX tarkvaraga. Videotele ja filmidele heli sünkroniseerimiseks on olemas ka lisamonitor. Stuudiol on  professionaalsed Neumanni ja AKG mikrofonid.

Helistuudios saab teostada helimontaaže, kõnetekstisalvestusi, muusikalindistusi ning heliribasid videotele ja filmidele. Suuremate projektide salvestamine toimub Foto- ja Videostuudios, mis on helistuudioga elektrooniliselt ühendatud.

Stuudio kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine.

Stuudio juhataja
Hans-Gunter Lock

Arvutiklass B307

Spetsiifiline arvutiklass, mis vastab vabade kunstide teaduskonna vajadustele. Seal saab teha foto-, video- ja helitöötlust, 3D modelleerimist jne. Töötamiseks on sisse seatud 15 töökohta (27”), igas Adobe CC Master Collection ja peagi on lisandumas ka graafikalauad. Lisaks sisaldavad arvutid ka muid spetsiifilisemaid programme. Õppejõule on kasutamiseks 86” nutitahvel ja arvuti kõigi programmidega.

Lisainfo
it@artun.ee

Arvutiklassi reeglid:

 1. Toidu ja avatud joogiga mitte klassi siseneda.

 2. Iseseisvaks tööks saab arvutiklassi kasutada ainult tundide vahelisel ajal.

 3. Arvutiklassist ei tohi võtta kaasa tehnikat.

 4. Arvutiklassi tehnikat ei tohi ümber paigutada.

 5. Tõrgete puhul palun teavitada IT osakonda emaili teel it@artun.ee

 6. Tarkvara paigaldamist konsulteerida IT osakonnaga.

 7. Ärge hoidke tähtsaid andmeid arvutites. Tühjendame regulaarselt.

 8. Hoidke enda järel töökohad puhtana.

Digitaalse printimise töökoda D305

Printimise stuudio

Digitaalse printimise töökojas on võimalik kvaliteetselt skaneerida ja printida. Seal on töötamiseks kaks 27” töökohta, igas neist Adobe CC Master Collection ja peagi lisandumas ka graafikalauad. Lisaks on arvutites olemas ka spetsiifilisemad programmid. Skaneerimiseks on kasutusel Hasselblad X1 virtuaalne trummelskanner ja Epson Espression 11000 A3 tasaskanner. Printimiseks Epson SC-P6000 24” ja SC-P9000 44” RGB printerid.

NB! Printimine võtab aega ca 30 min/m ja sellele lisandub materjalikulu tint ca 20 €/m2 + paber.

Töökojas töötamiseks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (vähemalt nädal) töökoja eest vastutavate isikutega. See ei ole koopiakeskus.

Trükihinnad:

Poolläikiv kvaliteetne FomeiJet PRO Pearl 265 g/m2 fotopaber ja tinditrükk: 22,5 EUR/m2 ilma KM, 27 EUR/m2 sh KM%

Matt kvaliteetne FomeiJet Portrait Matt 230 g/m2 fotopaber ja tinditrükk: 20 EUR/m2 ilma KM, 24 EUR/m2 koos KM%

Kile Matte Backlit Film 280 g/m² ja tinditrükk: 27,5 EUR/m2 ilma KM, 33 EUR/m2 koos KM%

Trükihind oma paberile sisaldab tindikulu m2 : 16,67 EUR/m2 ilma KM, 20 EUR/m2 koos KM%

Skänneri kasutushinnad: 10 € tund iseseisvat tööd, 25 € tund koos juhendamisega

Tasumine käib arve alusel

Töökoja juhataja
Tatjana Muravskaja-Loginova

Maalikonserveerimise stuudio D308

Maalikonserveerimise stuudios toimub maalide ning erinevatest materjalidest kunstiteoste konserveerimine, kuid tegeleme aktiivselt ka ajalooliste interjöörikihistuste (näit. kirikutes, mõisates, eluhoonetes) uuringute teostamise ning interjöörimaalingute konserveerimisega. Suuremast tehnikast on stuudios jalgadel ning laua kohal liigutatavad töömikroskoobid ning vaakumlaud 2D objektide sirgestamiseks ning värvikihtide kinnitamiseks. Stuudio käsutuses on ka väike labor, kus on võimalik viia läbi katseid ning uurida erineva suurendusega (kuni 500 X) mikroskoopide all esemetest võetud mikroproove.

Meie spetsiaalne fototehnika võimaldab kunstiobjekte uurida ning kujutisi salvestada elektromagnetkiirguse spektri erinevatel lainepikkustel (näit. ultraviolett, infrapuna).

Avatud
E-R 10–18

Kemikaalidega töötamise juhend

Stuudio kasutuskord

Stuudio juhataja
Merike Kallas

Meister
Taavi Tiidor

Skulptuurikonserveerimise stuudio D308.2

Skulptuurikonserveerimise stuudios konserveeritakse erinevatest materjalidest skulptuure ja kolmemõõtmelisi objekte. Suuremast tehnikast on stuudios võimalik kasutada töömikroskoope, tõmbekappi, jne. Stuudio käsutuses labor, kus on võimalik teha stratigraafilisi analüüse.

Avatud
E-R 10–14

Kemikaalidega töötamise juhend

Stuudio kasutuskord

Stuudio juhataja
Merike Kallas

Meister
Taavi Tiidor

Analoogfoto labor B405

Fotoosakonna analoogfoto labor

Analoogfoto laboris on võimalik ilmutada ja suurendada mustvalget filmi. Laboris on omaette ruum filmi ilmutamiseks, viis ruumi suurenditega, keskne märglabori ruum, kus toimub töö paberikeemiaga ning ruum piltide kuivatamiseks. Kõik suurendid on värvipeaga ning nendega on võimalik suurendada 135 ja 120 filmilt.

Värvifilmi ilmutamiseks (C-41 ja E-6) ja eritehnikate teostamiseks vajalikku keemiat ja tarvikuid analooglaboris hetkel ei ole.

Värvi-suurendamise protsessi jaoks on hooajati töös 80 cm laiune Colenta RA-4 protsessor. See on kasutatav vaid workshopide raames.

Labori kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine EKAs või sissejuhatav kiirkursus labori juhatajalt. Esimene külastus laborisse lepi eelnevalt meili teel kokku või tule Fotoosakonnast läbi!

Analooglabori kasutuskord

Labori juhataja:
Kristiina Hansen
kristiina.hansen@artun.ee
Tööpäevad: E, T

 

Virtuaalreaalsuse labor C408

VR labor koondab arhitektile ja disainerile vajalikke eriteadmisi virtuaalreaalsustehnikate rakendamisest disainiprotsessis.

Virtuaalreaalsustehnikad võimaldavad kavandada ruumi selle tulevase kasutaja vaatepunktist ja pöörata disainiprotsessis tavapärasest suuremat tähelepanu kasutaja ruumielamusele. Ühtlasi võimaldavad need kuvada kasutajale reaalsuse kihistusi, mis jäävad tavaolukorras tema silmale nähtamatuks, ning laiendada seeläbi tema taju ulatust. Igal semestril toimub VR Laboris üks intensiivkursus, mis annab tudengitele ülevaate immersiivsetest ruumi kujutamise ja kujundamise viisidest, olgu selleks kolmemõõtmeliste piltide visandamine või interaktiivsete keskkondade kavandamine. Kursusel omandatakse virtuaalreaalsusseadmete ja mängumootorite kasutuspõhimõtted ning oskus rakendada neid erialase loovmeediumina.

Virtuaalreaalsusprillid
HTC Vive Pro virtuaalreaalsusprillid (3 tk)
HTC Vive virtuaalreaalsusprillid (2 tk)
OCULUS Rift virtuaalreaalsusprillid ja Touch kontrollerid (1 tk + 4 tk (tellimisel))

Tööjaamad
Dell Alienware 15 R4 portatiivne tööjaam (4 tk)
Dell Alienware Area 51 tööjaam (1 tk)
Lisatarvikud: statiivid, ekraanid, biomeetrilised sensorid jne

Avatud
E-T 1418

Labori juhataja
Henry Rikk

Graafika töökoda B409

Graafika töökojas toimuvad graafika eriala praktilised õppeained ja see on osakonna tudengite peamine tööruum. 

Töökojas saab teostada kõiki klassikalisi graafika tehnikaid: kõrg-, sügav- ja lametrükki ehk litograafiat ning sõel- ehk siiditrükki paberile. Lisaks on töökojas ainulaadne trükikirjade kogu, milles olevate trükitüüpidega on võimalik käsilaos kujundada ja paljundada tekste. 

Samuti on töökoda varustatud A3 Epson skänneri ja A3 Kyocera laserprinteriga.  Printimine ja paljundamine on tasuline.

Erialavälistel tudengitel tuleb töökojas töötamisks täita vastav ankeet.

Graafika töökoja kasutuskord ja ohutusnõuded
Graafika töökoja hinnakiri
Graafika töökoja tehnika loetelu


Avatud
E – R  10–17


Töökoja juhataja
Maria Erikson

Meistrid
Caroline Pajusaar

Paul Rannik

Mirjam Varik

 

 

3D labor C404

3D Labor (3DL) on eksperimentaalsete arhitektuursete lahenduste katselabor, mis rakendab kaasaegseid tehnoloogiaid õppetöös ja uurimisprojektides. 3DL korraldab erinevaid koolitusi ja töötubasid.

3DL põhisuundadeks on:

 • Parameetrilise arhitektuuri ja disaini seostatus füüsilise prototüüpimisega.
 • Erinevas suuruses objektide ruumiline kaardistamine fotogramm-meetria, laserkaugusmõõtjate ja modelleerimise abil.
 • Arhitektuursete ja ehituslike parameetrite side andmekogudega.
 • Linnade ja regioonide analüüs seoses ruumiliste protsesside ja keskkonnaga.
 • Hoonete masskohandamine seoses toimimis- ja tõhususanalüüsiga.

3DL töövahendid prototüüpimiseks ja digitaalse keskkonna väljunditeks füüsilisse ruumi:

 • Laserlõikur 100 W tööalaga 600 × 900 mm (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Stratasys Dimension SST 768 ABS plastiku 3D printer + WaterStation (kokkuleppel 3DL juhatajaga)
 • Ultimaker 3+ Extended FDM 3D printer (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Universal Robots UR10 6-teljeline Kobot (Koostöörobot)

2D/3D/4D analoog/füüsilise keskkonna digitaliseerimine:

 • Microscribe G2L 3D digitaiser tööalaga 1500 mm (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Leica Disto S910 3D ja laserkaugusmõõtjad (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Flir E5 termokaamera (kasutatav koolituse läbinutele)

Avatud
E-R 10–18

Labori juhataja
Martin Melioranski

Kangatrükistuudio D502

Kangatrükistuudios saab teha erinevaid kangatrükitehnikaid – pigmenttrükki (eripigmentidega e valgus- ja soojustundlike värvidega, helendavate ja helkurvärvidega), reservtrükki, söövitus- ja põletustrükki, siirdetrükki, flock- ja fooliumtrükki jne).

Stuudios on võimalik kasutada trükilauda (mõõtudega 8 × 1,7 m), valguslauda siiditrükiraamide valgustamiseks (raam max välismõõtmetega 100 × 124 cm) või kujutiste läbi kopeerimiseks, kuumpressi (plaat mõõtmetega 38 × 50 cm) (lamineerimiseks, flock-, foolium-, sublimatsioontrükiks, pigmentvärvi kinnitamiseks), survepesukappi ja -pesurit tõmbekappi (nt kemikaalide segamiseks), suruõhku, kuivatuskappi (kangaste kuivatamiseks), elektripliiti (kuumutamiseks, aurutamiseks, keetmiseks), kuivatuskappi trükiraamide kuivatamiseks.

Avatud
E-R 10–17

Kangatrükistuudio kasutuskord

Stuudio juhataja
Eelike Virve 

Meister
Juulia Aleksandra Mikson

Silmuskudumise stuudio D503

Silmuskudumise stuudios on võimalik kasutada järgmisi silmuskudumise masinaid:

 • Silver Reed SK 155 4 tk
 • Silver Reed SK 280 4 tk
 • Arvutiga ühendatud Silver Reed SK 830
 • Võimalik on kasutada gobeläänpõime tehnika jaoks vajalikke gobelääniraame

Avatud
E, T, N 10–16

Stuudio juhataja
Imbi Armas

Kangakudumise stuudio D505

Kangakudumise stuudios on võimalik kasutada järgmisi kangastelgi:

 • Toika teljed ühendatud arvutitega 100 cm niieraamide arv 24, 2 tk
 • Toika teljed ühendatud arvutitega 120 cm niieraamide arv 24
 • Toika teljed ühendatud arvutitega 150 cm niieraamide arv 16
 • Kiriteljed 110 cm niieraamide arv 8
 • Lauateljed niieraamide arv 4
 • Žakaartelg TC-1 150 cm, mis pakub kangakudumiseks laialdasi võimalusi
 • Kangakudumise stuudios on koostamisel materjalide raamatukogu, mis pakub ülevaadet tekstiilidisaini osakonna tudengite poolt loodud materjali näidistest

Tuleviku tekstiilide stuudios D505.1 asuvad:

 • Yamato tööstuslik overlok
 • Brother tööstuslik õmblusmasin
 • Ricoma tööstuslik tikkimismasin
 • Kuumpress
 • Vaakumpress
 • Tinutamiseks töövahendid
 • Viltimismasin

Avatud
E, T, N 10–16

Stuudio juhataja
Imbi Armas

Õmblustöökoda D507

Õmblustöökojas saab kasutada tekstiilkangaste õmblemiseks vajalikke tööstuslikke masinaid. Meil on olemas universaalmasinad sirge õmbluse jaoks, 3-niidiline overlok äärestuseks, 5-niidiline overlok (sirge õmblus + äärestus), kattemasin trikotaažile. Samuti on meil nööpaugumasin, mis teeb tavalist nööpauku. Viimistluseks on triikraud ja vaakumlaud. Plaanis on soetada ka uus triikimissüsteem ja liimipress. Kasutada saab kahte suurt lauapinda kanga lõikamiseks.

Avatud
E-R  10–18

Töökoja juhataja
Anneli Kruusberg

Kullassepatöökoda B504

Kullassepatöökojas saab teostada peamiselt kullassepatöid. Lisaks on töökojas olemas hüdropress ja väike treipink.

Avatud
E-R 9.30–20

Töökoja juhataja
Taavi Teevet

Meistrid
Kristo Pachel
Jens A. Clausen

Email ja kivilihvimine B506

Emaili ja kivilihvimise ruumis saab teostada metallist (hõbe, vask) esemete kuumemailimist ning vääriskivide töötlemist (saagimine, lihvimine, poleerimine).

Avatud
E-R 10–17 (etteteatamisel)

Töökoja juhataja
Taavi Teevet

Lektor
Eve Margus

Aksessuaaristuudio B510

Aksessuaaristuudios toimuvad aksessuaarialased õppeained, kus saab baasteadmised kotitehnoloogiast, materjalidest, nahatöövõtetest, masinatest. Lisaks toimuvad aksessessuaaristuudios erialased projektid, milles tegeletakse peakatete, kinnaste ja jalatsite tehnoloogiaga.

Ruumis on kolm suurt töölauda. Kaks arvutitöökohta Adobe´ programmidega ning värviline A3 printer (Epson L1300).

Aksessuaaristuudio on varustatud järgmiste masinatega:

 •         Vabavarremasinad (Pfaff 335)
 •         Postimasin (Pfaff 1295)
 •         Vabavarremasin (Metro Spezial 9345)
 •         Postimasin rullrattaveoga (Typical 571)
 •         Otseõmblusmasin (Typical 1245)
 •         Vabavarremasin (Typical GC2263)
 •         Šärfmasin (Fav AV2)
 •         Suruõhukompressor (Herkules)
 •         Jalatsipress (Lavardo NGL1)
 •         Jalatsilihvpink (Hardo Ideal Combi 115 b)
 •         Needi- ja trukipress
 •         Kuumaõhuföön

Stuudios asub erialane raamatukogu, saab tutvuda ajakirja Collezioni Accessori viimaste numbritega, uusimate (Brunneri) nahanäidiste ja messimaterjalidega. Tudengitele on kasutamiseks kuus mannekeeni torsot ning valik erinevaid kingaliiste. Aksessuaari ja köitedisaini materjalilaost on tudengitel võimalik erialaprojektideks kulupõhiselt nahka soetada.

Loenguvälistel aegadel on stuudio tööajal avatud tudengitele iseseisvaks tööks.

Avatud
E-R 10–17

Stuudio juhataja
Eve Kaaret

Meister
Sirle Rohusaar

Köitestuudio B511

Köitestuudios asuvad paberite, kartongide ja naha töötlemiseks ning trükiste köitmiseks vajalikud seadmed (papikäärid, raamatuploki giljotiin, pressid, traatkammköitja, sadulklammerdaja, paberipuur, soonija ja perforeerija), tööriistad, liimid ja värvid.

Trükkimiseks saab kasutada kuumpressi Opus Coldcover (täheladu ja klišee). Võimalus on ka reljeeftrükiks ja stantsimiseks.

Avatud
E-R 10–17

Stuudio juhataja
Eve Kaaret

Klaasitöökojad B604

Foto- ja videostuudiod B404

Stuudios on võimalik pildistada, filmida ja salvestada heli. Olemas on nii välgud (erialatudengitele) kui ka püsivalgused; tootefoto laud, valge kaartaust (laius 6 m) ja erinevat tooni pabertaustad (laius 2.75 m).

Stuudio on eelkõige ette nähtud töötamiseks ühel grupil korraga, kuid vajadusel saab ruumi liigendada mitmeks töötamise alaks. Stuudio juures asub ka modellide-, riietumis- ja meigiruum.

Töö fotostuudios toimub ainult eelneval kokkuleppel fotostuudio haldajatega. Fotoosakonna välistel tudengitel on võimalik stuudiot kasutada neljapäeviti vahemikus kell 10–18.

Lubatud on pildistada vaid kooliga seotud ülesandeid. Kommertstööde jaoks ja väljastpoolt kooli tulnud isikutele kehtib vastav hinnakiri.

Heli salvestamiseks on olemas ühendus uusmeedia helistuudioga (B306). Heli kuulamiseks ja salvestamiseks on tehnilised võimalused olemas ka kohapeal.

Heli salvestamine on vaja eelnevalt kokku leppida uusmeedia õppesuuna meistriga.

Fotostuudio kasutuskord

Majaväliste külaliste registreerimisvorm

Stuudiotehnika videogiidid

Stuudio juhataja
Madis Kurss
E, K, N, R 10–18
fotostuudio@artun.ee

Kontaktid

Andres Tammsaar. Foto: Mark Raidpere 2016

Andres Tammsaar

Haldus- ja finantsdirektor

626 7390

andres.tammsaar@artun.ee
241357_177748385612163_4955641_o

Kaido Kruusamets

Haldusjuht ja töökojad

5152682

kaido.kruusamets@artun.ee