Vabade kunstide teaduskond

Carl-Robert Kagge maaliinstallatsioon

VABAD KUNSTID on ühiskonna avangard. Uued maailmad saavad tekkida siis, kui osatakse leida uus pilk nende nägemiseks. Kaasaegne kunst peab pidevat debatti ümbritseva maailma ja iseenese olemuse üle ning ühiskond järgneb tasapisi kunstis kujutletud uutele reaalsustele. Vabade kunstide teaduskond on ideaalne õppimiskeskkond loomingulistele, vaba mõttelennu ja analüüsiva pilguga üliõpilastele.

Õppekavale Kunst BA ja MA ootame õppima noori kunstnikke, kes huvituvad ideedest ja kujunditest, nii tänasest mõtte- kui ka visuaalsest maailmast ning oskavad oma tööle tõsiselt pühenduda. Pakume kaasaegset kunstiharidust, mis hõlmab individuaalset lähenemist, põnevaid diskussioone ning juhendamist parimate kohalike ja rahvusvaheliste kunstnike, kuraatorite ja kunstikriitikute poolt. Kunsti õppekava BA tasemel saab õppida graafika-, installatsiooni ja skulptuuri ning maali erialal. MA-õppes keskendub Kunsti õppekava kunstniku autoriprojektile, millele lisandub kompetents fotograafia ja uusmeedia suundadel. Fotograafia õppekava keskendub kaamerapõhisele kaasaegsele kunstile, seda saab õppida BA tasemel. 2018. aasta sügisest lisandub ka rahvusvaheline kaasaegse kunsti MA-õppekava.

Animatsiooni õppekava fookuses on  autorifilmi loomine, osaletakse arvukatel rahvusvahelistel festivalidel. Õppida saab BA ja MA tasemel. Stsenograafia õppekava valmistab ette lavakunstnikke ja filmikunstnikke ning pakub võimalust koostööks teatrite, filmistuudiote ja muusikaasutustega.

Siin on koht, kus sul on võimalik teha midagi, mis on oluline – ja kus sinu looming saab avaneda.

Ära kahtle kandideerimast, kui sulle on oluline:

  • autorile keskenduv juhendamine oma ala parimatelt ekspertidelt
  • mitmekülgne programm, mis pakub nii teoreetilisi tööriistu kui ka praktilist treeningut
  • võimalus oma arenguks vajaliku õppekava koostamisel ise valikuid teha
  • vabadus liikuda oma loominguga erinevates suundades: heliinstallatsioon; trükitav, kaamerapõhine, kolmemõõtmeline, materjalil või värvil põhinev kunst; animatsioon, lava- ja filmikunst
  • osalemine näitustel ja nende arendamisel, koostöö galeriide ja muuseumitega
  • mõtlev ja analüüsiv keskkond kaasaegse kunsti üle diskuteerimiseks
  • osalemine rahvusvahelistel filmifestivalidel, performatiivsed praktikad, koostöö filmi- ja teatrimaailmaga

Kirke Kangro
Vabade kunstide teaduskonna dekaan

Lisainfo

Sisseastumine

Kontaktid

_MG_4835 (1)

Kirke Kangro

Vabade kunstide teaduskonna dekaan

6726586

kirke.kangro@artun.ee

Madis Luik

Projektide koordinaator

madis.luik@artun.ee

Kaja Peltola

Finantskoordinaator

616 4214

kaja.peltola@artun.ee