EKA Galeriist

Eesti Kunstiakadeemia tudengite näitused on pikka aega olnud osa ülikooli traditsioonidest. 1995. aastal rajati galerii ülikooli toonase, Tartu mnt 1 asunud peahoone 200 ruutmeetrisesse fuajeesse. 2008. aastast hakati Kunstiakadeemia galerii näituseid korraldama EKA G egiidi all. Aastatel 2014–2018 asus EKA Galerii nime kandev peamine galeriiruum Tallinna Kunstihoone sisehoovis Vabaduse väljak 6/8 ning lisaks on võimalik EKA tudengitel oma kursusetöid eksponeerida Estonia pst 7 õppehoone 100 ruutmeetrises fuajees. Praegu asub galerii EKA uues majas Põhja puiestee 7.

EKA Galerii aasta programm koosneb EKA-ga seotud projektidest (Hindamismaraton, TASE ja EKA muuseumi näitus), kutsustud väliskunstnike- või kuraatorite projektid ning avatud konkursi kaudu laekunud projektid.

Galerii üheks eesmärkidest on kasutada galeriikeskkonda õppeprotsessi osana, eksponeerimis-ekperimendi paigana, anda üliõpilastele võimalus tajuda oma värskeid teoseid professionaalses keskkonnas. Sageli saavad noored kunstnikud seal esimese oma tööde galeriiruumis suuremale publikule eksponeerimise kogemuse.

Üldprogrammi toovad värskust kutsutud välisprojektid ja kuraatorinäitused. Galeriis toimuvad ka performance’id, kunstnikuvestlused kunstilaadad ja muud üritused.

Galerii pikendusena toimib EKA Väligalerii, mis asub EKA maja väliseinal Kotzebue tänaval.
Kord aastas toimub galeriisse avatud konkurss. Rohkem infot konkursi kohta siin. 

EKA Galerii OPEN CALL 2023!

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor aastaks 2023!  TÄHTAEG: 17.10.2022.