Tekstiilidisaini verstapostid
Valimised on igamehe asi ehk kuidas EKA tudengite loodud visuaalne identiteet võimendas valimissaadete sõnumit
Arhitektuuritudengid täidavad tühiruumid ideedega
Südametunnistusega disainer Tanel Kärp
Y.O.D.A.S OÜ tellimus tootedisainile
Marta Mooratsi looming taaselustas Vene armee langevarjud zero-waste kollektsiooni näol
EKA EXPO Ettevõtluspäeval
ACCESSi projekti lõpetas Eesti Vabariik 100 loovkonkurss
Kaamos – Eesti mood täna
Ohutumad ja teadlikumad otsused tekstiilmaterjalide valikutes
Raamatusoovitused
Tudengite ja õppejõudude saavutused
Lisainfo
SISUKORD
● Tekstiilidisaini verstapostid
● ETV valimissaadete graafiline kujundus
● Arhitektuuritudengite töötuba
● Marta Mooratsi zero-waste kollektsioon
● Eesti Vabariik 100 loovkonkurss
KONTAKT
Kelli Turmann
Teadus- ja arendusosakond
kelli.turmann@artun.ee
Tel +372 6 267 345
UUDISED
EKA SIHTASUTUS KÄIVITAB LOOMEMAJANDUSE EDENAMISEKS KÕRGTEHNOLOOGILISE DISAINI JA ARHITEKTUURI FOOKUSEGA IDEEKIIRENDIT DSTARTER
Eesti Kunstiakdeemias on mitu potentsiaalset erialavaldkonda, mille baasil on võimalik arendada uusi äriideid: strateegiline disain ja tootearendus, uuenduslikud tekstiilid, 3d tehnoloogiad ja energiatõhusad lahendused nii arhitektuuris kui disainis. Nende erialade koostöövaldkonnad ulatuvad masina- ja puidutööstusest, meditsiinitehnika, materjaliteaduste, mehhaanika, IKT ja sellega seotud seadmete ning robottehnoloogiateni.
Energiasäästu ja innovaatiliste tehnoloogiate osas on potentsiaali nn targa maja toodete ja taastuvenergia tehnoloogiate vallas. Nendes valdkondades koostöö arendamiseks on Eesti Kunstiakadeemia loonud Sihtasutuse, mille üheks oluliseks väljundiks on DStarter nimelise ideekiirendi käivitamine. Kiirendi on suunatud EKA magistrantide, doktorantide, teadurite ja vilistlaste toetamiseks oma rakenduslike tööde elluviimisel. Sihtasutuse juht Andri Simo usub, et EKA liikmeskonna poolt arendatavad interdistsiplinaarsed ideed ja lahendused rakenduvad ettevõtluses ja jõuavad ka välisturgudele. Käesoleval hetkel käivad läbirääkimised mitmete struktuurfondide ja välisinvestoritega, kes hakkavad toetama kiirendis arendatavaid projekte. Plaani järgi toimub kiirendi lansseerimine 2014 kevadel.
STUUDIO TAJU JA STUUDIO TEMA –2 TULIUUT EKA SPIN-OFFI
Sell sügisel sõlmis EKA koostöölepingu kahe uue spin-off ettevõttega. Mõlemad ettevõtte esindajad on erinevatel aastatel lõpetanud EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini eriala. Nii Stuudio TAJU kui Stuudio TeMa tegelevad sisearhitektuuri- ja disainiteenuste pakkumisega.
Margit Teikari – Stuudio Tema.
Stuudio TAJU on keskendunud Eestis seni esindamata väikelaevade disaini valdkonnale. Ettevõtte esindaja Tuuli Trei väitel on Eestis väikelaevaehitus jõudsalt arenemas, kuid praktiliselt puuduvad disainerid sel alal. Stuudio TAJU on laiendanud sisearhitektide tegevusvaldkonda, pakkudes disainilahendusi väikelaevadele, milleks võivad olla näiteks tekk, tekiehitus, sisekujundus või väiksemad detailid. Tuuli eesmärgiks on ka ühiste huvidega inimeste kokku viimine ning koostöö koordineerimine väikelaevatootjate, Väikelaevaehituse Kompetentsikeskuse, TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia vahel. Lisaks erinevatele sisearhitektuuri projektidele on valminud näiteks luksuskatamaraani Art Cat 46 sisekujunduskontseptsioon, magistritööna väikese purjeka Cumulus 164 kajuti kontseptsioon ning konkursi raames parvlaevade Runö, Abro, Prangli ja Kihnu värvilahendused.
Seevastu Stuudio TEMA, mida esindab Margit Teikari, keskendub sisearhitektuurile rohkem tavapärases mõistes soovides arendada midagi päris oma ja samas loobumata koostööst teiste sisearhitektidega. Stuudio TEMA pakub terviklikke sisearhitektuurseid lahendusi eskiisprojektist kuni autorijärelvalveni. Margiti sõnul võib nõu küsida kasvõi konsultatsiooniks, vajadusel disainitakse ruumi sobiv unikaalese. Hetkel on väga aktuaalsed teemad taaskasutus ja kaasav disain, mida Margit sai suvel valminud kultuurikatla kohviku Kanala kujunduses edukalt ka rakendatud. Margit teeb koostööd ka suurmate arhitektuuri- ja sisearhitektuuribüroodega.
SISEARHITEKTUURI JA MÖÖBLIDISAINI DISAINIBRÄND – SAM
Liisa Põime algatusel loodud SAM on omamoodi ideede labor, mis julgustab tudengeid koolitöö raames läbi proovima ning teostama ka kõige lennukamaid mõtteid. SAMi tooted on mõeldud neile, kes hindavad eksperimentaalseid ja dresseerimata esemeid, isenägu tooteid ning värskeid ideid. SAMi autorid leiavad, et eesti disain ei tohiks olla midagi eksklusiivset, vaid seda peaks jaksama igaüks enesele soetada. SAMi toredate leiutistega saab tutvuda Facebook lehel.
JOONISTAMISSTUUDIO JOON ÜTLEB
ROHKEM KUI JUTT
Ülle Marks, EKA Disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja
Joonistamine on oskus nagu iga teinegi. Joonistamine on õpitav. Joonistusoskus on disainerile väga vajalik tugi erialases tegevuses.
Sellest sügisest on EKA Disainiteaduskonnal oma joonistusstuudio. Igal reedel kell 14.45 – 17.00 toimuvad krokiid disainiteduskonnale. Krokiid on osutunud menukateks. Tudengid väärtustavad krokiid kui head võimalust joonistusoskuste arendamiseks. Modellideks on värvikaid külalisi, ka roomajaid ja neljajalgseid. Tänu meie toetajatele, Kehra paberivabrik Horizon Pulp & Paper Ltd, Räpina Paberivabrik ja Paloma Papp AS, oleme saanud soetada joonistuspabereid ja pappi mappide tarvis väga soodsate hindadega. Joonistusstuudio tegevust on järjepidevalt kajastatud Facebook albumis „Joon ütleb rohkem kui jutt“
Stuudio on avatud teaduskonna kõigile üliõpilastele, teretulnud on ka akadeemline meeskond.
E, K, N kell 9.15 – 11.30 ja
E – R kell 12.00 – 14.15; 14.45 – 17.00.