Erialad

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida ligi kolmekümnel erialal arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ning vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kolmel astmel kõrghariduse omandada vaid siin. Kunstiakadeemia kuulub oma valdkonnas ainsa Ida-Euroopa ülikoolina maailma 200 tippülikooli hulka (QS TOP University Ranking 2016). EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks.

Tule tutvu EKA, siinsete erialade ja inimestega lähemalt!

EKAst huvitatule pakume võimalust osaleda avatud loengutes, töötubades, tulla tudengivarjuks, külastada meie näituseid ja palju muud. Lisaks pakub EKA avatud akadeemia põhjalikke ettevalmistuskursusi ja täienduskoolitusi.

Vaata võimalusi:

AVASTA EKA

AVASTA EKA

AVASTA EKA programm on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortele, keda huvitavad arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstiajaloo valdkonnad ning kes soovivad jätkata õpinguid looverialal, kuid pole oma valikus veel kindlad. AVASTA EKA annab hea võimaluse teha tutvust erinevate EKA erialadega ning näha, kuidas elu ja õppimine neil aladel päriselt toimub. Külastatakse stuudioid, ateljeesid, arhitektuuri- ja disainibüroosid, muuseume ning korraldatakse loenguid, filmivaatamisi või praktilisi töötubasid, läbiviijateks EKA õppejõud, tudengid ja vilistlased.
Tule Tudengivarjuks

Tule Tudengivarjuks

Tahaksid teada, mida kujutab endast õppimine Eesti Kunstiakadeemias? Mis tunne on olla EKA tudeng ja milline on tema argipäev? Kuidas toimub õppetöö Sind huvitaval erialal? Oled teretulnud kogema elu EKA tudengina! Tudengivarjuks saab tulla kogu õppeaasta vältel Sulle ja erialaosakonnale sobival ajal.
Eelakadeemia ettevalmistuskursused

Eelakadeemia ettevalmistuskursused

Kunstiakadeemiasse sisseastumiseks aitavad ette valmistada Eelakadeemia ehk EKA avatud akadeemia poolt korraldatavad ettevalmistuskursused. Kursused kestavad semestri ja neile on oodatud õppima kõik loomevaldkonna kõrgkoolides edasiõppimisest huvitatud. Osalejate vanuse alampiir on 16 eluaastat, ülempiiri ei ole. Õpe toimub nii sügis- kui ka kevadsemestril. Lisaks pakub avatud akadeemia mõnepäevaseid intensiivkursuseid vahetult enne sisseastumiseksameid märtsist juunini.
Telli e-mailile EKA huvilise infokiri

Telli e-mailile EKA huvilise infokiri

Kui mõtled EKAsse õppima asumisele ja tahad kursis olla EKA poolt pakutavate võimalustega, saad enda e-mailile tellida EKA huvilise infokirja. Saadame paar korda kuus sinna infot, mis võiks potentsiaalset sisseastujat huvitada – nt info avatud uste päeva, avatud loengute, töötubade, ettevalmistuskursuste, sisseastumise jms kohta.
EKA Galerii

EKA Galerii

EKA Galerii näitustel saad tutvuda eelkõige tudengite ja vilistlaste väljapanekutega. Kunstiakadeemia 1. korrusel asuv galerii on hüppelaud õpingutest professionaalse loometööni. EKA Galeriis eksponeeritavad ühis- ja isikunäitused ning tudengite eksperimentaalprojektid annavad hea ülevaate akadeemias õpetatavatest erialadest, nende tasemest ja mõttesuundadest.
EKA Kirjastus

EKA Kirjastus

Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus annab välja akadeemilist tõlkekirjandust ja algupäraseid kunstikultuurilisi tekste, mille eesmärgiks on Eesti kunstikultuuri ergutamine ja avardamine. Selle kõrval on kirjastuse sihiks toetada akadeemia tegevust ja tõsta õppetegevuse kvaliteeti.
EKA raamatukogu

EKA raamatukogu

Raamatukogu on erialaline ülikooliraamatukogu. Komplekteerime teatmeteoseid, teaduskirjandust, õpikuid. Valdkonnad on kunst, arhitektuur, disain, meediakunst, kunstiajalugu, kunstikriitika, muinsuskaitse, restaureerimine, semiootika, kultuur, teater, foto-ja kinokunst ja religiooni ajalugu.